, , , , , , , , ,

HAYAL KAHVESİ'NDE SADECE DİNLEDİK

Salı, Kasım 12, 2013

Müzik piyasasına yeni "merhaba" deseler de aslında Control+Z'nin namı müzik çevreleri ve ilgilileri tarafından uzun süredir biliniyordu. Edirne'de dört genç tarafından kurulan ve yolu İstanbul'a uzanan Control+Z, Boğaziçi Üniversitesi'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Battle Of Bands Yarışması'nda birincilik kazanmış ve böylece gruba albüm yolu iyiden iyiye açılmıştı. "Ne zaman çıkacak?", "Ha çıktı ha çıkacak" diye beklerken, geçtiğimiz nisan ayında ilk teklilerini yayımlayan ve Umay Umay'ın Naylon isimli şarkısını yeniden yorumlayan grup nihayet çalışmalarını tamamladı ve ilk albümleri "Sadece Dinle"yi yayımladı.

Control+Z, albüm lansmanı için dün akşam Hayal Kahvesi'nde sahne aldı. Ben de başta arkadaşım Gökhan Sardoğan olmak üzere Control+Z'nin yanında olmak için bu önemli gecede yerimi aldım. Control+Z'yi ve yeni şarkılarını dinlerken hem çok gurur duydum hem çok keyif aldım hem de düşüncelere daldım. "Amca" ve "teyze"lerin inatla, ısrarlarla gençlere yer açmadığı müzik sektörümüzün aslında gençlere, yeni enerjilere nasıl da ihtiyacı var. Onlar gençlerden bu kadar korkmakta da haklılar; çünkü şimdiki gençlikte gerçekten çok iş var.

Altnernatif müzikten pek de hoşlanmayan biri olmama rağmen Control+Z'nin müziğini, duruşunu, tavrını son derece modern buldum. Zaten grubun uzun zamandır Türkiye'nin çeşitli yerlerinde sahne aldığını da hesaba kattığımızda pişmiş ve yanmaya başlamış bir ekip var. Bu geceyle birlikte artık Türkiye'de bazı dengelerin değişmesi gerektiğinin ve değişmeye başladığının sinyallerini bir kez daha aldım. "Sadece Dinle" çok güzel bir başlangıç ama şunu da öngörüyorum ki ikinci albüm ilkinden çok daha iyi olacak. Bu arada, albümdeki favori şarkım "Komşu Komşu".

Şimdilik bir tek grubun isminin İngilizce oluşuna ve çok daha iyi olabileceğini düşündüğüm albüm kapağına takıyorum. Control+Z ile yakın zamanda bir röportaj gerçekleştireceğimizin de haberini de veriyorum. İyisi mi siz o zamana kadar şimdilik "Sadece Dinle"yin.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com