, , , , ,

VELİAHT DERKEN?

Pazartesi, Ekim 28, 2013

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, Gözde Kansu'nun dekoltesini eleştirmesiyle gündeme gelen Veliaht'ı izlemeye hiç fırsat bulamamış ve açıkçası pek de merak etmemiştim ki programa cumartesi akşamı denk geldim.

Her ne kadar Gözde Kansu için talihsiz bir bitiş olsa da gündeme gelmesi ve dikkat çekmesi açısından bu başlangıç Veliaht için iyi bir tanıtımdı -ki benim açımdan asla değil- ama program bir türlü bu sansasyonel olayın önüne geçemedi. ATV'nin müzik yarışmalarını oldum olası başarısız, sıkıcı ve avam bulmuşumdur. Veliaht da ATV'nin bundan önce imza attığı müzik yarışmalarından farksız. O Ses Türkiye gibi iddialı ve üç sezondur başarıyla devam eden bir yapım varken, Veliaht'tan eldeki malzemelerle aynı başarıyı beklemek zaten akla yatkın olmasa gerek. Gözde Kansu'nun dekoltesinden değil, fazla 'hareketli' olmasından mütevellit onunla yollarını ayıran yapımcılar, Murat Başoğlu için ne düşünüyorlar, doğrusu merak ediyorum. 15 dakika izlemeye tahammül edebildiğim bu süre içerisinde kendisi bale yaptı ve yarışmacı şarkısını söylerken, Başoğlu piyanoya uzandı. Güzel bir kadına -eğer taşıyabiliyorsa- hafif meşreplik çok yakışıyor ama bir erkeği bu kadar "sulu" görmek açıkçası beni irite ediyor. ATV, yağmurdan kaçarken doluya tutulmuş gibi görünüyor. Murat Başoğlu'ya bir kastım olduğu zannedilmesin. Kendisinin iyi bir sunucu olduğunu düşünüyorum. Benim şikâyetim, abartılı hâl ve hareketleri nedeniyle Gözde Kansu'yu işten çıkaran yapımcıların Murat Başoğlu'nun bu hâlleri için ne düşündüğü. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?

İşin bu kısmı devede kulak kalıyor. Gelelim asıl meselemize: Programın ismi oldukça iddialı. Anladığım kadarıyla her jüri, adayını seçiyor ve onunla şarkı söylüyor. Yani her jürinin bir veliahtı oluyor. Yıllar önce veliahtlar yarışmalarda belirlenmez, büyük sanatçılar tahtını devredecekleri kişiyi kendileri açıklarlardı. Hatta yıllar önce İbrahim Tatlıses önce Alişan'ı, sonra Nihat Doğan'ı veliahtı olarak açıklamıştı da veliaht adayları arasında bir gerilim yaşanmıştı.


Jüriye şöyle bir bakıyorum, bakıyorum, bakıyorum ama veliaht kazandırabilecek kimseyi göremiyorum. Birinin veliahtını seçebilmesi için önce kendisi o tahtta oturmalı. Bizim buralarda böylelerine "Sen aç, ben aç. Gel elime fal aç" derler. Aslında 'elime' demezler, başka şey derler de neyse... Mevcut jüriden hiçbiri alanının en iyisi değil. Bir zamanlar en iyi oldularsa bile şu an değiller. Birincilik tahtında oturmayan biri, daha doğrusu tahtı olmayan biri kime ve nasıl o tahtı devredecek, doğrusu merak içerisindeyim.


ATV yıllar önce Süperstar isminde felaket mi felaket, berbat mı berbat bir yarışma programı yapmıştı. Yine iddialı bir isimle bir program yaptı ama yine olmadı. Olmayınca olmuyor, tutmayınca tutmuyor. Aradığınız veliahta şu anda ulaşılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar denemeyiniz; çünkü beceremiyorsunuz.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com