, , ,

SHAKE SHACK ACABA TÜNEL'İ SALLAR MI?

Salı, Ekim 15, 2013

Gloria Jean's, Türkiye pazarından çekildiğinde boşalan dükkânların yerine bir bir yeni mekânlar açıldı. Bunlardan biri de kısa bir süre önce Tünel'de kapılarını açan Shake Shack.

Geçtiğimiz günlerde, tarihte en eski arkadaşlarımdan biri olarak bilinen Damla'yla birlikteyken kendisine bu yeni yeri deneyimlemeyi teklif ettiğimde bana "Canım ya, ben İstinye Park'ta her gün oradan hamburger yiyorum." cevabını verince, anladım ki Shake Shack'i bilen biliyormuş. Benim gibi bilmeyenler de gidip öğreniyormuş.

Yolum İstiklâl'e düşmüşken ve hızımı alamayıp Tünel'i görmüşken kendimi Shake Shack'e attım. Kapıda bir personel müşterileri karşılıyor ve menüyü uzatıyor. Bizim buralarda da bu duruma "Dakika 1, gol 1" deniliyor. Siparişinizi vermek için kasaya yöneldiğinizde güleryüzlü çalışanlar sizi karşılıyorlar. Bu arada, yeni olmasından mütevellit içerisi bir fast-food mekânına göre oldukça şık. Buraya kadar her şey gayet güzel.

Siparişimi vermek için menüyü incelediğimde ilk hayal kırıklığımı yaşadım; çünkü hamburger seçeneği oldukça az. Dünya mutfağını içeren restoranlarda bile hamburger çeşidi daha fazla desem, abartmış olmam sanırım.

Seçeneklerin azlığından dolayı pek demokratik bir seçim olmasa da zar zor Shack Burger sipariş ettim. "Menü olarak mı servis ediliyor?" sorumun üzerine "Menünüzü kendiniz oluşturuyorsunuz" cevabını aldım. İlk başta kulağa hoş gelse de cüzdanlar bu cevaptan hoşlanmıyor; çünkü hamburgere, patatese ve içeceğinize ayrı ayrı para ödüyorsunuz. Hâliyle böylece siparişi veren olarak siz Shake Shack'ten yiyorsunuz, Shake Shack de cebinizden yiyor. Oluşturulan bir menü en az 25 TL, double hamburger seçiminde 30 TL'yi buluyor.

Ödemenizi yaptıktan sonra size üzerinde numara yazan bir cihaz veriliyor. Siparişiniz hazır olduğunda bu cihaz ışıklar saçarak titriyor ve kasadan yemeğinizi alıyorsunuz.
Yemeğimi almamla yaşadığım hayal kırıklığı üçleniyor. Minyatür gibi bir hamburger tepsimde duruyor. Lisedeki kantinci Bertan Abi'nin hamburgerleri bile daha büyüktü. Anlayacağınız durum o kadar vahim.


Mekânın ikinci katına çıkıyorum ve yemeğimi yiyorum. Hamburger o kadar küçük ki hemen bitiveriyor! Böylelikle Shake Shack fast-food kavramının hakkını fazlasıyla vermiş oluyor! Üstelik hamburgerin lezzeti öyle şahane, harikulade de değil. En azından kendi adıma şunu söyleyebilirim ki bir Whopper ya da Big Mac değil. Verdiğimiz para tamamen hava parası.

Burger King, McDonald's gibi markaların yıllar önceki kalitelerinden çok uzak oldukları şu zamanda Shake Shack'in iyi bir alternatif oluşturabileceğini, ortam ve servisle kaliteyi oldukça yükselteceğini düşünmüştüm ancak mekân ve ilgi dışında, özellikle içerik konusunda Shake Shack sınıfta kaldı. Frozen, hot dog gibi seçenekleri barındırsa da menüyü ben yetersiz buldum. Tünel ve çevresi hamburger sevenlere gurme lezzetler sunarken ve neredeyse Shake Shack fiyatında hizmet verirken, mesela bir Mano Burger ya da Dükkan Burger tercih sebebim olacaktır.

Shake Shack, Tünel'i sallar mı bilmem ama biraz aşağısındaki Mano, her türlü Shake'i sollar.

Sonuç olarak, aç kaldım. Parasıyla değil mi?

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com