, , , ,

NAMUSTAN SORUMLU DEVLET BAKANI: HÜSEYİN ÇELİK

Perşembe, Ekim 10, 2013

Sizlere hep müzikten, sinemadan, sergiden, konserden; yani hep güzel şeylerden bahsetmek istiyorum ama bu her zaman mümkün olmuyor. Burası Türkiye. Güzel memleketimizde her gün bir başka tuhaflık baş gösteriyor.
Son dakika golünün sahibi, Hüseyin Çelik.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, katıldığı televizyon programında isim vermeden "Dün merkez medyadan bir kanalda bir yarışma programı vardı. Bir baktım, sunucu öyle bir kıyafet giymiş ki olmaz böyle kardeşim. 'Public' yani umuma açık yayın yapan televizyonlarda kıyafet seçiminin bir hassasiyeti vardır. Kimsenin kıyafetine karıştığımız yok. Aşırı bir gece kıyafetiyle gelip çok seyredilen bir televizyonda sunuculuk yapabilir misin? Bu hoş karşılanır mı? Dünyanın hiçbir yerinde bu hoş karşılanmaz. Hollywood'da bile dozu kaçırdın mı, bu olmadı çok uçuk derler." sözleriyle Veliaht programının sunucusu Gözde Kansu'yu eleştirdi ve böylece iki isim de gündemin tartışma konusu hâline geldi. Çelik'in sözlerinin rüzgârı dinmemişti ki ATV'nin Gözde Kansu'nun işine son vermesi üzerine ortalık daha da karıştı.

Öncelikli olarak, bir başkan yardımcısının televizyonda gördüğü bir kadının kıyafetini eleştirmesini son derece çirkin buluyorum. Kaldı ki yaşadığım ülkede böyle konuların tartışılmasından ve hiçbir suçu olmayan insanların kendilerini savunmak zorunda kalmalarından gerçekten utanıyorum. Çelik'e de "RTÜK bu kadar karışmıyor. Sana ne oluyor?" diye sormak istiyorum.

Bir defa, ne kadar demokrasi özgürlüğünü kullanarak kişisel fikrini beyan ettiğini söylerse söylesin, Hüseyin Çelik bu coğrafyada 'sade vatandaş' değildir. Kaldı ki çocukluğumuzda bize ezberletilen "Senin özgürlüğün, bir başkasının özgürlüğünün başladığı yere kadardır" sözü hak ve özgürlüğü de en basit şekliyle açıklar ama ne yazık ki bizim ülkemizde bu tür kavramlar kişiye, mevkiye göre değişir.

Tamam, Çelik'in hayata baktığı pencereyi görebiliyorum ve bu sözlerine kızsam da şaşırmıyorum ama ATV'nin Gözde Kansu'yu işten çıkarmasını da sonuna kadar kınıyorum. Ayşe Arman'a verdiği röportajı bugün yayımlanan Kansu, yönetimin ve proje sahiplerinin her şeyiyle kendisini başta çok beğendiğini söylediklerini, bu olayın kesinlikle kendisinin sunuculuğunun beğenilmemesiyle ilgisi olmadığını açıkça ifade etmiş. Doğruyu söylemek gerekirse ben de internetten izlediğim kadarıyla Kansu'nun sunuculuğunu, davranışlarını fazla abartılı buldum ama kıyafetinde abartılı bir durum göremedim.

Sanırım mesele de ne gördüğün değil, neyi nasıl gördüğün. Ben fotoğrafa baktığımda hafif göğüs dekolteli, şık ve güzel bir kadın görüyorum. Çelik, Hollywood'u Bollywood'la karıştırmış olmalı diyeceğim ama Bollywood bile bu kadar tutucu değil. Anlaşılan o ki Hüseyin Çelik, Hollywood'u bile bir başka gözle görüyor. Tüm mesele de bu: Niyet.

Gündemin türlü türlü saçmalıklarla saptırılmadığı, kadınların üzerinden siyaset yapılmadığı, temel hak ve özgürlüklerin bile talep edilmek zorunda kalınmadığı bir yarın diliyorum.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com