, , , , , , ,

İYİ Kİ DOĞDUN PRENSİMİZ!

Cuma, Ağustos 16, 2013


Oyyyy, bu bizim ilk doğum günümüz! Doğuşun kutlu olmuş bugün bana. Şaka gibi geliyor, henüz tanışalı bir yıl bile olmamış ama anlar seninle öylesine hızlı geçmiş ki tanıyalı yıllar olmuş sanki. Zaman akıp giderken, mutluluk peşinde sürüklenirken, dünyamızı güzelleştirmek için yorulurken, kendimi kabuğuma çekip saklanmak istiyorum. İşte, işte o an öylesine bir güç geliyor ki sanki pozitif enerjim, gülücüklerim tüm dünyaya yetebilecek gibi. Bu gücün etkisisin Cem Özsancak!

Gökkuşağımın en çılgın ve sıcak rengi; 'iyi ki'lerle gelmişsin, hoş gelmişsin. Omzunda huzur bulduğum adam; her derdinde yanında, her mutluluğunda gözlerinin içinde olacağım. Sen de hiç gitme benden. Mesafeler artarken özlemini büyütme. Dağlara taşlara inat bugün dahil her günümde "aklımda" diyorum, ladesler bir kenara. Sorgusuz sualsiz iyi ki varsın adamım! Nice beraber yaşlara, yaşlanmalara!

HAZAL


'Küçük Prens'im...

Sen benim en güzel cümlelerimi söylemek istediğim adamsın. Hani annenden sonra en güzel elbiseyi eğer bana alırsan, o elbiseyi giyip en güzel cümlelerimi sana söyleyeceğim.

Bak, sonbahar geliyor. Dilerim sonbahardan önce sen gelirsin; çünkü burada sensiz sonbaharın tadı tuzu olacağını sanmıyorum. Nergis'in de dediği gibi daha çok gaz yenilecek, fotoğraf çekilecek ve Cihangir'de bir sürü dedikodu bizi bekliyor. :) Hadi artık gel, önden hızlı hızlı yürü ve sana İngilizce yanlış kelimeler söyleyeyim. :)

Biz umut arsızıyız, biliyorsun. :) İşimiz gücümüz inanmak, inanmak ve daha çok inanmak. :) Bu yıl her şey daha güzel olacak. Bu yıl iyi şeyler olacağına inanmayı bırakıp iyi şeyler yaşıyor olacağız. :) Nerden mi biliyorum; çünkü artık öyle olmak zorunda! :)

Seni seviyorum balım! İyi ki varsın, iyi ki birlikte büyüyoruz.

Not: "Hedef alıp vursan da özenli sözlerinin oklarıyla..." :)

YEŞİM
Benim kendi küçük, aklı büyük dostum Cem,

Kaç sene geçti üstünden... Bir Hande Yener konserinde tanıştık ve bugünlere geldik, hem de birbirimizin can dostu olduk. :)

O zaman sen öğrenciydin, şimdi her geçen gün daha iyi yazılar kaleme alan bir yazar olma yolundasın. Senin için ne kadar zor ve engebeli gözüküyor da olsa, dışarıdan gözüken kendine belirlediğin idealde ve çizgide kayıp gittiğin... :)

Bu doğum gününde İstanbul'da değilsin ama yakın zamanda tekrar burada olacaksın; çünkü Pera Müzesi etkinlikleri devam ediyor, sensiz sergi gezilmez. Eylülde eylemler başlayacak deniliyor; sensiz biber gazı yenilmez, direnilmez. Instagram Müzesi'ne fotoğraf gerek, bensiz fotoğraf çekilmez. :) Gidilecek daha nice yeni yerler, yapılacak ne dedikodular, bizim evde yenilecek daha ne mücverler ne kadınbudu köfteler, anlatacak ve dinlenecek daha nice hikâyeler olacak... Hepsi için bekliyor ve özlüyor olacağım. Yaşadığımız ve yaşayacağımız tüm güzel anılar için, iyi ki varsın.

İyi ki doğdunnnnnnnnnnn!  

NERGİSKonuk Yazarlar: Hazal Günay, Yeşim Coşkun, Nergis Birlik / Ağustos '13

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

1 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com