, , , ,

CAPACITY AVM'Yİ PROTESTO EDİYORUM!

Pazartesi, Ağustos 26, 2013


Fotoğraf, Bakırköy'de bulunan ve benim de sevdiğim birkaç AVM'den biri olan Capacity'de çekilmiş. İnternette tesadüfen gördüm ve gözlerime inanamadım!

Kuşlar konmasın ve pisletmesin diye fotoğrafta da görüldüğü üzere pencere kenarlarına çivili tuzak yerleştirilmiş!

Yani Capacity AVM açık bir şekilde "Pencere kenarlarının temizliği, kuşların canından çok daha önemli" diyor. Fotoğrafı gördüğüm andan beri sinirlerime hâkim olmakta zorlanıyorum ve diyecek söz bulamıyorum! Bu nasıl bir uygulamadır, nasıl bir önlem çalışmasıdır, nasıl bir rezalettir! Kabullenebilmek, sessiz kalabilmek mümkün değil.

Gezi Parkı olaylarında Kızılkayalar'ın ortağı müşterilere hakaret edince, halk gereken cevabı verdi ve Kızılkayalar kepenkleri indirdi. Hadi doğadaki canlılara saygınız yok ama yakın geçmişten çok çarpıcı bir örnek var!

AVM yöneticilerine sormak istiyorum: Para hırsı bu kadar mı gözünüzü kör etti? Böyle bir kararı alırken hiç mi vicdanen rahatsız olmadınız? İçinizden biri de çıkıp "Yapmayalım. Yazıktır" demedi mi? Müşterilerin, görenlerin sessiz kalacağını mı düşündünüz? Gerçekten kocaman bir PES!

Yöneticilerin unuttuğu bir şey var ki inşa edilen her yapı bizlere hizmet verirken, doğada var olan birçok canlının da yaşam alanının daralmasına neden oluyor. Yani aslında dikilen her bina o canlıların yaşam alanını işgal ediyor. Böylesine vicdansız ve akıl almaz bir tutum sergileyen bir kuruluşa bir kuruş bile kazandırmak istemiyorum ve Capacity'yi protesto ediyorum!

Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü'ne bildirilmesine rağmen olaydan henüz hiçbir sonuç alınamamış. Üstelik Bakırköy Belediyesi de bu manzaraya sessiz kalmış. Konuyla ilgili kampanya başlatanlar, açıklamalarında bu bilgiye de yer vermişler. Eğer bu sessizlik devam ediyorsa, yetkili kurum ve kişileri önce vicdanlı olmaya, sonra göreve davet ediyorum.

Duyarlı, vicdanlı herkesi protestoya davet ediyorum. Kampanya şu ana dek 12.500'ün üzerinde imzaya ulaştı. Kampanyanın sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan irtibat numaralarından Capacity AVM'ye ulaşarak şikâyetinizi bildirebilirsiniz.

Son olarak, Capacity AVM yönetimi şunu bilmeli ki bu insanlık dışı sözde önlemleriyle kuruluşa en büyük zararı kendileri verdiler. O teller sadece kuşları değil, duyarlı tüm müşterileri de oradan uzaklaştıracaktır. Capacity Alışveriş Merkezi olarak değil, 'AV M'erkezi olarak hatırlanacaktır!

Capacity AVM: (0212) 444 9 272
Bakırköy Belediyesi: (0212) 414 9 777

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com