, , , , ,

CAPACITY AVM YÖNETİMİNDEN KUŞ TELLERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Çarşamba, Ağustos 28, 2013


Geçtiğimiz günlerde Capacity AVM'nin kuşları uzaklaştırmak için uyguladığı yöntem hakkındaki görüşlerimi yazmış ve yönetime büyük tepki göstermiştim. Bu yazım beklediğimden de daha büyük bir etki gösterdi ve konu kısa sürede duyarlı vatandaşların dikkatini çekti.

Söz konusu yazıma istinaden Capacity AVM'nin Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Dide Bayülkem, konuyla ilgili beni bilgilendirmek amacıyla belgelerle birlikte bir açıklama yazısı gönderdi. Bu açıklamaları ve belgeleri tarafsız bir şekilde paylaşarak, yorumu sizlere bırakıyorum.


Sayın Özsancak,

Capacity Alışveriş Merkezi ile ilgili olarak aşağıdaki linkte yer alan yazınıza istinaden sizleri doğru bilgilendirmek adına açıklamamızı detayları ile bilginize sunarım. 


Ayrıca sizi Capacity’e davet etmek isteriz. Konu ile ilgili uygun zamanlamanız hakkında sizden bilgi bekler, iyi günler dileriz. 

Saygılarımızla,

Dide Bayülkem
Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü


KAMUOYU AÇIKLAMASI 

Capacity Alışveriş Merkezi dış cephesinde yemek katı teras çıkış bölgelerinde konumlandırılmış ‘Kuş Kondurmaz’ olarak adlandırılan sistemler kuşlara kesinlikle zarar vermemektedir. Hiçbir şekilde kuşlara zarar vermeyen bu sistem tamamen caydırıcı niteliğe sahip olup, misafirlerimiz bu sistem sayesinde yemek yedikleri bölgelerde kuşların yaratmış olduğu rahatsızlıklar ve insan sağlığını tehdit eden kuş kaynaklı bakteri ve virüs risklerinden etkilenmemektedir.

Bu sistem, AVM’ler, havalimanları ve oteller gibi kurumların yanı sıra Anıtkabir, Başbakanlık Konutu, Büyükşehir Belediyesi gibi pek çok kamu binasına uygulanmaktadır. Kullanılan sistem CE Kalite belgesi bulunan, parmakla kolayca eğilip bükülebilen polikarbon malzemeye sahiptir. Herhangi bir batma, saplanma ve yaralamaya sebebiyet vermesi mümkün değildir.

Müşteri memnuniyeti odaklı merkezimizde gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmaların yasalara uygunluğu ve koruyuculuğu bizim için önceliklidir. Bu doğrultuda tüm araştırmalarımız yapılarak, hiçbir zarar teşkil etmeyen ve tamamen koruyucu ve düzenleyici olup onay belgeli çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Göstermiş olduğunuz hassasiyet karşısında tarafımızca uygulamalarımızın detaylı olarak bildirimini yapmak ve Hayvan Hakları konusundaki hassasiyetimizi yinelemek isteriz. 

Önemle belirtmek isteriz ki ekte tarafımıza Bakırköy Belediye Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürülüğü tarafından Veteriner Hekim görüşü doğrultusunda verilen onay belgesi de yer almaktadır.

Bu konuyla ilgili tarafımızdan bilgi almak isteyen tüm hayvan severlere tek tek açıklamada bulunarak detaylı bildirimler yapmaktayız. Bakırköy Bölgesi’nin ziyaretçi trafiği en yüksek AVM’si olan Capacity’i Bakırköy Belediye Başkanı’nın eşi Sn. Meltem Ünal Erzen de konuyla ilgili ziyaret etmiş ve yerinde tespitlerde bulunarak, sosyal medya sayfasında kuşlara zarar verilmediğini net olarak gösteren fotoğraflar ile birlikte görüşlerini paylaşmıştır.

KUŞ KONDURMAZ SİSTEMLERİN UYGULANDIĞI MUHTELİF YERLER

Anıtkabir - Ankara

T.C. Başbakanlık Konutu - Ankara

Büyükşehir Belediyesi

Esenboğa Havalimanı - Ankara

Vali Konağı - Ankara

Swissotel - Ankara

ABD Konsolosluğu - Ankara

İETT Genel Müdürlüğü

Mesa Plaza - Güngören/İstanbul

İETT Tünel Binası - Beyoğlu/İstanbul

Çınar Otel - Yeşilköy/İstanbul

Ümraniye Belediyesi Kültür Merkezi - İstanbul

TJK Hipodromu - Ankara

İstinye Park - İstanbul

SGK Mamak Binası - Ankara

THY Teknik A.Ş.

Ziraat Bankası Oran Şubesi - Ankara
BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com