, , , , ,

MİRKELAM 'DENİZİN ARKA YÜZÜ'NÜ GÖSTERECEK

Salı, Temmuz 09, 2013


Türk Pop tarihimizin son 20 yılına dönüp bakacak olursak, kuşkusuz ki Mirkelam'ın adı en üst sıralarda yer alacak. Takvimler 1995'i gösterdiğinde, yani birçoğumuz daha okula bile başlamamışken, Mirkelam bir anda hepimizin hayatına girdi. Kendi adını verdiği ilk albümünün çıkış şarkısı Her Gece'nin klibiyle bir anda tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Mirkelam, klip süresince koşmasından mütevellit "koşan adam" olarak nam saldı. 'Bir gecede şöhret olan adam' tanımı da kuşkusuz eşittir Mirkelam'dı.

Başta büyük yankı uyandıran, medya tarafından şişirilen, önce patlayıp sonra sönen şarkıcılardan farklı olarak Mirkelam, kendine has üslubu ve dili, yaptığı müzikle ve yazdığı şarkılarla onlardan olmadığını ve farkını gösterdi. Dolayısıyla Mirkelam, patlayıp sönen bir şarkıcının çok ötesinde, her daim kendi rüzgârını estiren ve sözünü söyleyen bir şarkıcı oldu. Daha sonra gelen albümlerin çıkış şarkıları Her Gece kadar şaşaalı ve iddialı olmasalar da her biri şahsına münhasırdı.


Sırasıyla Mirkelam, Joker, Unutulmaz, Kalbimde Parmak İzin Var, Mutlu Olmak İstiyorum isimli albümlerinin ardından Mirkelam, nihayet yeni albümünün çıkacağını müjdeledi. Şarkıcının 6. stüdyo albümü Denizin Arka Yüzü, önümüzdeki günlerde dijital platformlarda ve raflarda yerini alacak. Albümden lanse edilen ilk şarkı, sözü ve müziği sanatçının kendisine ait olan Evlenelim Gel.


Son albümün 2006 yılında çıktığını göz önünde bulundurursak, Denizin Arka Yüzü'nün bu uzun bekleyişe değeceğini ve bizlere yeni şeyler söyleyeceğini düşünüyorum, hele de karşımızda 7 yıldır demlenen ve eteğinde taşları biriktiren bir Mirkelam varken...


BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com