, , , , , ,

2 YILDIR 'DİLİMİN AYARI YOK'

Perşembe, Temmuz 11, 2013


Zaman nasıl geçti, hangi ara iki yıl oldu, anlayamadım.

Bir yandan kendime hayret ediyorum, bir yandan kendimi tebrik ediyorum. Bugün bir kez daha anlıyorum ki yaşamak ve yazmakmış benim en büyük tutkum. Yazmak için yaşamak gerekir, benim için bir de yaşamak için yazmak.

'Dilimin Ayarı Yok' sayesinde yazma tutkum bir yaşam biçimine dönüştü. Yazmak isteyip de yazmaya fırsat bulamadığım zamanlarda mutsuz hissettim kendimi. Bir gün biri 'Heyecan varsa, doğru yoldasın' demişti. Yaşama ve yazma heyecanım hiç eksilmedi.

İş elbette yazmakla bitmiyor. Eli kalem tutan, yazdıkları okunsun istiyor. Ne de olsa okuyanı varsa yazmak işte o zaman paylaşmak olur. Biz de hayatı paylaşıyoruz.

Blog yazmamla ilgili sık sık karşılaştığım sorulara bu yazımda cevap vermek istiyorum.

2009 yılında, Rıfat Ilgaz'ın kızı Defne Ilgaz'ın teklifi üzerine Sitemder.org isimli sitede köşe yazmaya başladım. Bir blog açma önerisi de ekipteki kızlardan geldi. Açmasına açtım ama iki yıl boyunca hiçbir şey yazmadım. Bugünse tam iki yılı geride bıraktım.

Gittiğim iş görüşmelerinde ya da okuduğum haberlerde blog yazmanın bir portföy olarak kabul edildiğini görüyorum. Bu bana beraberinde birçok kapı açtı, hatta bugün bu yazıyı da sizlere oturduğum editör koltuğundan yazıyorum.

Siz tamlayansınız, ben tamlanan. Bir araya geldiğimizde bir tamlama oluşturuyoruz. Okuyanına, meraklısına, uğrayanına teşekkür ediyorum. Dilinizin ayarı hiç olmasın! :)

Birinci yıl yazımda bir yıl içinde neler olduğunu yazmıştım. Bunu bu yazıyla bir geleneğe dönüştürüyorum ve son bir yıl içinde neler olduğunu şöyle bir sıralıyorum:

Ekim 2012 | Kendimi Astroloji Dünyasında Buldum!

Hayat sürprizlerle dolu. Twitter'la 'patlayan' ünlü astrologun editörü oldum, kendimi bir anda astroloji dünyasının içinde buldum. 'Merkür geri gidiyor', 'Yeniay ne zaman geliyor?', 'Burçlara neler oluyor' gibi sorulara yanıt aradığım bu dönemde astroloji bilgim hızla artarken, arkadaş ortamlarımda burçlarla ve gezegenlerle ilgili soru bombardımanlarına tutuluyordum. Pek de uzun soluklu olmadı astroloji yolculuğum.

Kasım 2012 | Dilimin Ayarı Yok Artık Pera Müzesi Dostu


Ekim ayının son günlerinde aldığım bir mail beni çok mutlu etti. Dilimin Ayarı Yok'u okuyan Pera Müzesi yetkilileri, blog yazarları için düzenledikleri davete beni de davet etti. 'Altın Çocuklar Sergisi' öncesi blog yazarlarıyla bir araya geldik ve sergiyi gezdik. Serginin sonunda Pera yetkilileri bizleri bir yıl boyunca sergileri gezebilmemiz için Pera Müzesi Dostu olarak ailesine dahil etti.

Şubat 2013 | Artık Yazarkafe Yazarıyım


Hürriyet'in blog yazarlarını Bumerang adı altında bir çatı altında topladığı ve yazarların yazılarını yayımladığı Yazarkafe.com'a Dilimin Ayarı Yok ile platin üye olarak dahil oldum. Şubattan beri blogumda yayımladığım yazılarım Yazarkafe.com'da da okuyucularla buluşuyor.

Şubat 2013 | Şimdi Reklamlar


Hürriyet Bumerang ailesine katılmamla birlikte ilk reklam teklifimi aldım ve ilk reklamı mı yayımladım. Artık çok daha havalıyım!

Mart 2013 | 'Kelebeğin Rüyası' Dilimin Ayarı Yok'u Paylaştı


Mart ayında beyazperdede izlediğim Kelebeğin Rüyası'nı kaleme almamın ardından, yöneticiler jest yaparak, 100 binden fazla takipçisi olan sayfalarında eleştiri yazımı paylaştılar.

Nisan 2013 | Ekşi Sözlük'te Bir 'Dilimin Ayarı Yok' Yazısı


Demet Akalın'ın 'Giderli Şarkılar' isimli şarkısının video klibini eleştirdiğim 'Bir Çakmalık Klasiği: Demet Akalın' isimli yazım, bir Ekşi Sözlük yazarı tarafından sitede entry olarak yer aldı. Bu güzel bir ilkti ve son da olmadı.

Mayıs 2013 | Tekno Donanım'a Röportaj VerdimTeknoloji kullanıcılarının tüketici davranışları ile yazılım ve donanım kullanım alışkanlıkları konusunda röportajların yer aldığı bir site olan TeknoDonanım, Dilimin Ayarı Yok'u keşfettikten sonra benimle bir röportaj gerçekleştirdiler.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com