, , , , , ,

RIHANNA İSTANBUL'DA BİR ELMAS GİBİ PARLADI

Cuma, Haziran 07, 2013

Yaklaşık üç buçuk ay önce ilk haberi geldiğinde İstanbullu müzikseverleri büyük bir heyecan sarmıştı. İlk konserini 2010 yazında Kuruçeşme Arena'da veren RiRi'nin bu defa durağı, ilerideki günlerde yıkılacak Beşiktaş İnönü Stadı olacaktı. Biletler satışa çıktıktan kısa süre sonra tükendi. Ben de işi hiç riske atmadım ve ilk fırsatta biletimi aldım. 1993 yılında Beşiktaş İnönü Stadı'nda konser veren bir başka dünyaca ünlü yıldız Madonna, geçtiğimiz yıl İstanbul'da konser vermiş ve enerjisi hepimize çok iyi gelmişti. Rihanna'nın ikinci ziyaretinden de beklentiler bu yöndeydi. İstanbul da Rihanna'ya uğurlu gelmiş olacaktı ki bu konserin ardından birkaç ay sonra yayımladığı Loud ile RiRi müzik kariyerindeki başarısını iyiden iyiye pekiştirmişti.

Saatler öncesinden Rihanna dinleyicileri kapının önünde çok büyük bir kalabalık oluşturdular. 17.00 civarında kapılar açıldı ve bekleyenler yavaş yavaş içeri alındı. Doğrusu erken saatlerde böyle bir kalabalıkla karşılaşmayı beklemiyordum ama müthiş bir bekleyiş vardı. Seyyar köfteciler Beşiktaş'ı dört bir yandan kuşatmışlardı.
İşin en sancılı kısmı, Rihanna'nın sahneye çıkacağı saate kadar bir şekilde oyalanmaktı. Kalabalık bir grup olduğumuz için bu anlamda şanslıydık. Yemek yiyelim, bir şeyler içelim, sohbet edelim, telefondan gündemi takip edelim, birilerine laf yetiştirelim, DJ'in performansına dans ederek eşlik edelim derken zaman geçti. Kimi zaman çimlerin üzerine oturduk, kimi zaman ayakta beklemeye koyulduk. Saat 22.30'a doğru nihayet Rihanna sahneye çıktı ve "İstanbul" diye bağırarak son albümü Unapologetic'ten Phresh Out the Runway ile gecenin açılışını gerçekleştirdi. Stad hınca hınç doluydu. Müthiş bir kalabalık, muhteşem bir enerji ve harika bir coşku... RiRi hemen ardından Birthday Cake'i seslendirdi. Konserle ilgili daha önceki bir yazımda belirttiğim gibi yeni albümden en heyecanla beklediğim şarkı Pour It Up idi. RiRi, Pour It Up'ı söylemeye başladığı andan itibaren tüylerim diken dikendi.
Sol tarafı kazılı olan, uzun ve dalgalı sarı saçı, güncel tarzıyla RiRi göz dolduruyordu. Özellikle açılıştaki kostümüyle oldukça göz alıcıydı. Bazı giysilerinde kübik formlar oldukça güzel görünüyordu. Sahnede oldukça rahat ve kendinden emindi. Serseri bir havası vardı ama asil duruyordu. Üstelik bu serserilik bile üzerinde oldukça kadınsı görünüyordu. Dansları, kıvraklığı ve tavrıyla baştan çıkarıcıydı. Tıpkı şarkısında söylediği gibi konser boyunca bir elmas gibi parladı. Son albümün şarkıları repertuvarda yoğunluktaydı. Konserin bana kazandırdığı şarkılar ise Numb ve Jump'tı. 

Konserin ikinci yarısı ilkine göre daha coşkulu ve tempolu geçti. Özellikle konserin sonlarına doğru adrenalin iyice yükseldi. Farklı şehirlerden, ülkelerden ve her yaş grubundan dinleyiciler Rihanna'ya eşlik ettiler. Özellikle We Found Love, S&M, Only Girl, Where Have You Been'de yoğun bir dinleyici katılımı vardı. Dinleyicilerin en çok eşlik ettiği şarkının Where Have You Been olması dikkatimden kaçmadı. Dikkatimden kaçmayan bir nokta daha: RiRi iki albümünden hiçbir şarkıyı okumadı. Ayrıca Rihanna elleriyle sık sık üçgen işareti yaptı. Üçgenin bir illuminati simgesi olduğunu söylememe gerek bile yok sanırım.
Diamonds konserin kapanış şarkısıydı. Arkadaşım Mehmet Okan, Rihanna şarkıyı söylemeye başladığında beni omuzlarına aldı. Ben de avazım çıktığı kadar Diamonds'ı söyledim. 1.91'lik arkadaşımın omuzlarında en yükseklerdeydim. Muhteşemdi, harikaydı, tarifsiz bir andı... Rihanna'yla beraber biz de bir elmas gibi parladık... Böylece aylardır beklediğimiz ve hafızamızdan silemeyeceğimiz bir konseri daha geride bıraktık. Böylesine bir coşkuyu ve mutluluğu bir daha ne zaman yaşayacağımı düşünüyordum, bir yandan da bu güzel duyguların tadını çıkarıyordum. Bir elmas gibi parlıyordum...

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com