, , , , , ,

YENİ YETENEK: IGGY AZALEA

Çarşamba, Mayıs 22, 2013

Geçtiğimiz hafta sonu bir arkadaşıma davetliydim. Çok uzun süredir yüz yüze görüşmemiştik. Söz konusu müzik ve gündemimizdeki konser olunca da Madonna'dan girdik, Rihanna'dan çıktık. Hatta bir yandan konuşuyor, bir yandan Kylie Minogue'un son albümünü dinliyor, bir yandan da MTV'yi göz ucuyla bakıyorduk.

Türkiye'deki yayın hayatı son dönemlerde bir hayli inişli çıkışlı olduğundan ve tabii ki mevcut koşturmacalardan dolayı MTV'yi eskisi gibi takip edemiyor ve hatta izlemeye bile meyletmiyordum. Derken ekrandaki sarışın, sıra dışı görünen bir kadın aniden dikkatimi çekti.  İlk başta Christina Aguilera'nın gençliği karşımda duruyor zannettim. Herkesi susturdum, Kylie'yi durdurttum ve kumandaya dokundum. Pop şarkıcısı izlenimi veren sarışın genç kız meğer rap söylüyormuş. Rap pek bana hitap etmese de şarkıya kulak kabarttım. En az klibi kadar renkli ve güzel bir altyapısı olan bu şarkıyla karşılaştım. Şarkının sonunun gelmesini ve kızın isminin geçmesini beklemeyerek hemen şarkıyı Shazam'a arattım ve yeni keşfime ulaştım: Iggy Azalea. Söz konusu şarkının ismi de Bounce bu arada.
Iggy Azalea, 1990 doğumlu, çok genç bir şarkıcı. Avustralya'da dünyaya gelmiş ve gerçek ismi Amethyst Amelia imiş. 14 yaşında ABD'ye taşınmış ve burada rap yapmaya başlamış. 2011 yılında ilk mixtape'ini yayımlayan Azalea, Asap Rocky ve T.I. gibi başarılı rapçilerin dikkatini çekmiş. 2012 yılında Glory isimli bir EP yayımlayan Iggy Azalea'nın T.I. destekli ilk albümü The New Classic'in önümüzdeki yaz aylarında yayımlanması bekleniyor. Albümün dinleyicilerle buluşan ilk single çalışması ise Work.

Yaptığı müzik ve iri kalçaları nedeniyle yeni bir Nicki Minaj vakası olarak nitelendirilen  Iggy Azalea'nın ilerleyen zamanlarda çok daha fazla öne çıkacağını düşünüyorum. Hem sarışın, hem rapper, hem yetenekli, hem de sıra dışı. Üç vakte kadar herkes Iggy'yi konuşacak. "Demişti" dersiniz artık.

Iggy Azalea'yı keşfetmemi sağlayan Bounce'un klibini aşağıda izleyebilirsiniz. Şarkıyı da klibi de çok beğendim. Bakalım Iggy Azalea ve Bounce için siz ne düşüneceksiniz...

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com