, , , ,

8 MİLYON DOLARA ÖMÜR BOYU İNTERNETE GİRMEMEYİ KABUL EDER MİSİN?

Pazar, Mayıs 26, 2013


A)"Neden 8?"

Bunu söyleyen sayısalcıydı. Teklifi değerlendirmeden önce rakamın nedenini öğrenerek işin ciddiyetinden emin olmalıydı. Teklifin ciddiyetinden emin olduktan sonra bir daha asla internet kullanmayacağına pi sayısı üzerine yemin ederek zenginliğe kucak açtı.

B)"Şunu düz 10 yapalım?"

Bunu söyleyen ne bir esnaf ne de bir ticaret adamı idi. Teklife teklifle karşılık veren bu güzide insan yıllarca semt pazarlarında, manavlarda, bakkallarda pazarlık yapa yapa işin ilmini çözmüş orta yaşlı bir hanım teyze idi.

C)"İletişim çağındayız. Bu ne saçmalık!"

Bunu söyleyen bir profesör ya da Ekşi Sözlük yazarıydı.

D)"İnternet kelimesini dahi telaffuz etmem. Hayatım boyunca hiçbir internet cafenin önünden dahi geçmem. Evet, evet, ev... Hınk!"

Bunu söyleyen fazlaca hevesli ve sabırsız bir insandı. Evetlerini üçleyemeden kalp krizi geçirip öldü. Ölmeden önce evet demiş olması teklifi kabul ettiği anlamına geliyordu. "Evet" dedikten sonra sözünü tutup ölene kadar internete girmediği için 8 milyon dolarlık ödeme ailesine yapıldı. Ailesi ise zengin hayatlarını özgürce internette takipçileriyle paylaşarak check-in dolu bir ömür sürdü.

E)"Üstüne de ben 2 milyon vereyim, televizyon da izlemeyeyim."

Bunu ben söyledim. Entel olma arzusuyla bünyemde istem dışı bir şekilde meydana gelen televizyon nefreti gözlerimi karartmıştı. Ne dediğimi bilmiyordum.

F)"Kendi işlerimizi başkasına yaptırabiliyor muyuz? Adam tutsam, haftada bir profil fotoğrafımı güncelleyebilir mi?"

Bunu söyleyen kızı, saat başı yer bildirimi yaptığı ve pembe renkte içeceklerinin fotoğrafını koyduğu profilinden tanıyabilirsiniz.

G)"Ben zaten pek internet kullanmam. Anca öyle arada belgesel izlemek için falan."

Bunu söyleyen kişi 8 milyon doları aldıktan sonra bir daha asla belgesel izlediğini iddia etmedi. Zira ihtiyacı da kalmamıştı. Belgeselden, Nietzsche'den, Tarkovsky'den bahsederek kız düşürmeye çalışan gençlere "Al şu yüzlüğü. Kız arkadaşını bir sinemaya, bir konsere neyin götürürsün" diyerek ceplerine para sıkıştırmaya başladı. Gösterdiği cömertlik sayesinde Karaköy ekonomisi canlanmıştı.

NOT: Bu yazı Ekşi Sözlük'teki "8 milyon dolara nete girmemeyi kabul eder misin" başlığından ilham alınarak yazılmıştır.

Konuk Yazar: Gizli Yazar / Mayıs '13

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com