, , ,

VURUN KAHPEYE: THY'DEN KIRMIZI RUJ YASAĞI

Pazartesi, Nisan 29, 2013

Gün geçmiyor ki Türk Hava Yolları'ndan sinir katsayımızı arttıran bir haber gelmesin, hepimize ağız dolusu "Bu kadarı da pes!" dedirtmesin. Avrupa'nın en iyisi olarak lanse edilen Turkish Airlines, yani THY aldığı kararlarla ve getirdiği yasaklarla gündemden düşmek ve piste inmek bilmiyor.

Türk Hava Yolları hosteslere kırmızı kızıl ve platin sarısı saç kullanımı yasağından sonra kırmızı ruj kullanımını da yasaklamaya hazırlanıyor. Evet, yanlış okumadınız. Evet, yanlış duymadınız. Kabin Memuru Üniforma Yönetmeliği kapsamında birtakım değişikliklere gidecek olan THY yönetimi bu kararı yolculardan gelen şikâyetler sonucunda aldıklarını da ifade etti. Geçtiğimiz yıl hazırlanan yönetmelikte de simli ve pastel makyajla birlikte kızıl kırmızı ve platin sarısı saç yasaklanmıştı. Zaten başka hiçbir derdimiz de yoktu. Ülkece en büyük derdimiz hosteslerdi. Bu kızlar havada değil de karada olsalar, bir de linç edilirlerdi. Milletçe zilyon tane problemimiz varken hosteslerin saçı başıyla alıp veremediğiniz ne ki?

Türk Hava Yolları da sözde şikâyetçi olan o yolcular da basbaya "uçuyor". En yakın piste acilen iniş yapmaları gerekiyor. Bu nasıl bir zihniyet, bu nasıl bir insanlık, bu nasıl bir art niyet ve çağ dışılıktır? Eğer ki bir erkek işini yapan ve işi gereği bakımlı görünmek zorunda olan bir kadından rahatsız oluyorsa, burada suçlu olan taraf kadın değildir. O kadın sadece kırmızı ruj sürmüştür. Suçlu olan biri varsa, o kadına baktığında aklından başka şeyler geçen erkektir. İşte bu, hastalıklı bir zihniyettir. Bu düpedüz sapkınlık, bu düpedüz rezalettir. O kadına baktığında abdesti bozuluyorsa ve o kadına baktığında çok başka şeyler görüyorsa, o insan Allah katında kendine yer de bulamaz, hiçbir ibadeti kabul de olmaz.

Güler misin, ağlar mısın ey okuyucu? Şikâyetçi olan kimse, hemen uçaktan atlasın o yolcu. irilerinin sapkınlık dürtüleri pusuda yatacak diye bu kızlar kara çarşafa girsinler de rahatlasınlar. Hatta hosteslerin kanı kırmızı akmasın, kırmızı kan hosteslere yasaklansın. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Bu zihniyete sahip olanlar karşısındakileri kendi kılıflarına uydurmaya çalışacaklarına önce kendileri arınsınlar.

Hazır millî içeceğimiz de ayran ilan edilmişken, yaz boyu uçuşlarımızda ikramlarda ayran içeriz. Zaten uyutulmaya alışmış bir milletiz biz.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com