, , , , , , , , , , ,

BU ARALAR EN ÇOK NE DİNLİYORUM? (17. HAFTA - 2013)

Cumartesi, Nisan 27, 2013

# Zeynep Mansur - Yudum Yudum

Zeynep Mansur uzun aradan sonra nihayet üç şarkının yer aldığı Yudum Yudum isimli maxi single çalışmasıyla tekrar vitrine çıktı. Bir yandan sahne çalışmalarına devam etse de sanat hayatını ağırlıklı olarak yazar kimliğiyle ve yazdığı kitaplarla sürdüren Mansur'un yeni şarkısı Yudum Yudum bu aralar en çok dinlediğim şarkılardan biri. Şarkı sıra dışı altyapısı ve sözleriyle öne çıkıyor. İlk dinlediğimde bir Alper Narman bestesi olduğunu düşünsem de söz ve bestede Eflatun'un imzası bulunuyor.
# Rihanna - Pour It Up

Müzik listelerini altüst ettiği Diamonds ile çıkışını gerçekleştirdiği Unapolagetic isimli 7. albümüyle yine Rihanna zirveden inmek bilmiyor. Türk dinleyicileri olarak RiRi'nin 31 Mayıs'ta İnönü Stadı'nda vereceği konseri şimdiden dört gözle bekliyoruz. Bu konserde duymaktan en çok heyecanlanacağım şarkılardan biri Pour It Up olacak. Yine Rihanna'ya has vokali ve ritmiyle kendini belli eden Pour It Up'ı defalarca üst üste dinliyorum.# Gülşen - Kardan Adam

Beni Durdursan mı? isimli yeni albümüyle şu sıralar Gülşen'i gerçekten kimse durduramıyor. Albümün çıkış şarkısı Yatcaz Kalkcaz Ordayım listelerin tozunu attırırken, klip için sırasını bekleyen Kardan Adam listelerde yükselmek için aynı sabrı gösteremiyor. Albüm yazımda şarkı için söylediğim olumlu cümleleri tekrarlamama gerek yok sanırım.

# Murat Boz - Vazgeçmem

İlk olarak Türkiye Müzik Ödülleri gecesinin açılışını yaparak bizlere tanıttığı yeni teklisi Vazgeçmem ile Murat Boz şu sıralar sıkça karşımıza çıkıyor. Aşklarım Büyük Benden albümünde daha çok orta hızda ve yavaş şarkılar seslendiren Boz'un yeni şarkısı ve hâli için "Özlediğimiz Murat Boz" tabirini kurmak mümkün. Altyapıda Mustafa Ceceli'nin, sözlerde ise Deniz Erten'in imzası var. Vazgeçmem, bu yaz en öne çıkacak şarkılardan biri olmak için aday.


# Lady Gaga - Scheiße

Lady Gaga, Elton John ile çalıştığı üçüncü stüdyo albümü ARTPOP için hazırlıklarını sürdüredursun, ben son günlerde en çok Born This Way'den Scheiße'yi dinliyorum. Şarkıyı biraz geç keşfetmiş olsam da geç oldu ama güç olmadı. Interscope Records'tan çıkacak yeni albümün hazırlıklarının yaklaşık iki yıldır sürdüğünü de hesaba kattığımızda beklentiler artıyor. Albümün ismini çok beğendim. Sırf adı için bile albümü alabilirim. Bekleyelim ve görelim.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com