, , , , ,

BEREN'İN SAATİ HİÇ ŞAŞMAZ

Salı, Ocak 29, 2013

Günlerden perşembe ve Beren Saat huzurlarımızda yine.

Son birkaç yıldır bu bir gelenek hâline dönüştü. Hafta sonunu gezmeye tozmaya, sevgiliye, tatile ayıran bizler perşembe akşamlarımızı da itinayla ve özenle Beren Saat'e ayırıyoruz, hep aynı gün ve aynı saatte. Beren'de saat uzun zamandır hiç şaşmıyor.

Revenge uyarlaması İntikam, tanıtımı dönmeye başladığı andan itibaren büyük bir merak uyandırmıştı ki bu merak yine boşa çıkmadı, İntikam bizi ilk bölümüyle kendine bağladı. Ben ki Muhteşem Yüzyıl'ı bile merak edemedim, etmedim ama söz konusu İntikam olunca perşembe akşamları koltukta yerini alanlar arasında başı çekmekteyim. Peki birçok ünlü oyuncunun rol aldığı diziler bir türlü dikiş tutturamazken ve yayından kalkarken nasıl oluyor da Beren Saat her defasında bu etkiyi yaratıyor?

Elbette bu başarıyı sadece Beren Saat'e yüklemek doğru olmaz. Nihayetinde ortada bir başarı varsa bu bir ekip işi. Oyuncu kadrosundan tutun da kostümcüsünden çaycısına, ışıkçısından kameramanına, yönetmeninden sanat ekibine -ve daha birçok kişiye - kadar herkesin müthiş bir özverisi var ki bu gerçek yadsınamaz. Haftanın altı günü sabahtan geceye kadar müthiş bir tempoyla çekiliyor bir solukta izlediğimiz o diziler. Bu da zaten başlı başına apayrı bir tartışma konusu.

Beren Saat ilk olarak 2004 yılında Aşkımızda Ölüm Var ile dizi oyunculuğu kariyerine başladı ve hiçbir sezon ara vermeden çalıştı. İntikam, Saat'in yedinci dizisi. Bu da demek oluyor ki Beren Saat yaklaşık dokuz yıldır gece gündüz aralıksız çalışıyor ve sadece yazları dinlenebiliyor. Bu tempoyla çalışan başka bir ekran yüzümüz yok ve izleyiciyle bu kadar sık buluşmasına rağmen Beren Saat'in yüzü hiç eskimiyor. İzleyiciler Beren Saat'i izlemekten sıkılmıyor. Başarının sırrı da bence burada yatıyor.
"Star oyuncu" tanımının karşılığı hâline geldiği ve hep doğru projelerde yer aldığı için izleyici Beren Saat'in olduğu projelere baştan güveniyor ve ilgiyle yaklaşıyor. Oynadığı diziler, reklamlar ve sinema filmleri dışında Saat'e rastlamıyoruz. İşini çok iyi yapıyor ve sessiz sedasız hayatını yaşamaya devam ediyor. Yani gizemini ve çizgisini hep koruyor. Tabii bazı şeyler var ki varsa var, yoksa yok. Yıldız ışığı sonradan kazanılmıyor. Beren Saat de bu ışığa sahip kuşkusuz ki.

Bir bayan arkadaşımdan edindiğim bilgiye göre Beren Saat'in dizide üzerinde gördüğümüz giysiler, çantalar birkaç gün içinde hemen tükeniyormuş. Saat'in geçen bölümlerden birinde çantasını çok beğenen arkadaşım, bu çantayı almak için dünyaca ünlü markanın mağazasına gittiğinde çantadan bulamamış; çünkü bölüm yayınlandıktan hemen sonra hepsi satılmış. Haftanın bölümünü izleyen kadınlar, diziden bir gün sonra Saat'in üzerinde gördükleri elbiseyi, çantayı, ayakkabıyı almak için mağazaya akın ediyorlarmış.

Başına gelenlerin pişmiş tavuğun başına gelmediği kızımız Fatmagül'ün ardından yine Bihter'e yakın ve hatta entrika dozu ondan bile daha yüksek Yağmur Özden/Derin Çelik olarak karşımızda Beren Saat. Yine heyecan, yine atraksiyon, yine entrika...

Perşembe akşamları buluşmak için aramayın, mümkünse bana dokunmayın. Merakla izlediğim bir dizim var, ona da göz koymayın.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com