, , , , , , , ,

BENGÜ'NÜN ANLATACAKLARI VAR

Cuma, Kasım 23, 2012

Pop müziğin sevilen isimlerinden Bengü, bir buçuk yıl önce müzik dinleyicileriyle buluşturduğu Dört Dörtlük isimli albümünün ardından suskunluğunu Anlatacaklarım Var ile bozmaya hazırlanıyor.

DMC etiketiyle dinleyicileriyle buluşturmaya hazırlandığı albümünün prodüktörlüğünü de üstlenen Bengü, bir Zeki Güner bestesi olan Haberin Olsun'la müzik kanallarında ve radyolarda sıkça karşımıza çıkıyor. Haberin Olsun'un video klibi için Nihat Odabaşı ile çalışan Bengü, iddialı klibiyle de bir hayli dikkat çekiyor. Uzun bir süre lokomotif şarkıları için Volga Tamöz'le çalışan şarkıcı, bu defa Mustafa Ceceli'yle yeni bir kimya oluşturmuş ve bu kimya iyi sonuçlar vermiş.

Bir dönem Serdar Ortaç'la yaptığı iş birliğiyle dikkat çeken ve kariyerine yön veren Bengü, daha sonra Şehrazat ve Sinan Akçıl'la yoluna devam etmişti. Albümden dinleyicinin beğenisine sunulan bir diğer şarkı Yaralı'yı da göz önünde bulundurursak, şarkının Zeki Güner'le de oldukça iyi bir kimya yakaladığını söylemek mümkün. İlerleyen günlerde Yaralı'yı sıkça duyacağımızı ve bu şarkının Bengü'nün kariyerinde farklı bir yerde konumlanacağını düşünüyorum. Muhakkak ve muhakkak bu şarkıya kulak kabartın. Benden söylemesi.

Tarz ve tavır olarak daha olgunlaşmış, taşları yerli yerine oturmuş bir Bengü var karşımızda. Haberin Olsun, benim son yıllarda Bengü'den duyduğum en güzel çalışmalardan biri. 2010 çıkışlı single çalışması Sırada Sen Varsın'dan sonra bir Bengü şarkısını bu kadar -belki de daha fazla- sevdiğimi söyleyebilirim. Ayrıca Haberin Olsun'un klibi için 'Bengü'nün bugüne kadarki en güzel klibi' yorumu abartılı olmaz sanırım. Bengü doğru bir ekiple görsel ve işitsel anlamda iddialı ve iyi bir iş ortaya çıkarmış.

7 parçadan oluşan albüm önümüzdeki günlerde raflarda yerini alacak. Bakalım Bengü'nün ve Haberin Olsun'un listelerdeki akıbeti ne olacak...


BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com