, , , , , , ,

KÜÇÜK OSMAN'IN SUÇU NE?

Cumartesi, Mayıs 05, 2012

Geçtiğimiz gece yayınlanan Beyaz Show'un konukları Öyle Bir Geçer Zaman ki'nin oyuncuları ile İzel'di. Uzun aradan sonra İzel'i görmek beni çok mutlu etti. Üstelik İzel çok da güzel bir albümle geldi. İzel'in yeni şarkıları hakkında upuzun bir değerlendirme yazısı üç vakte kadar gelecek. Bizim bu yazıdaki konumuz ve konuğumuz Emir Berke Zincidi, nam-ı diğer Küçük Osman.

2 sezondur Küçük Osman'ın başarılı oyunculuğuna şapka çıkarıyoruz, şirinliğine ölüp bitiyoruz. Vurdulu kırdılı dizide yüzümüzü en çok güldüren de zaten Küçük Osman. Gelin görün ki Twitter'dan nasibini alanlar listesine Küçük Osman da girdi. Nasıl mı?


Beyaz Show'daki doğal, munzur ve büyümüş de küçülmüş hâlleriyle dikkat çeken Emir Berke'nin davranışları maalesef ve maalesef programı izleyen Twitter takipçilerini oldukça rahatsız etmiş. Çok şımarıkmış, bozuk süt içirilmeliymiş, yok şuymuş da yok buymuş... Yani Allah aşkına, siz hiç çocukken şımarmadınız mı? Çocuk bu, şımarır da ağlar da düşer de kalkar da. Bir çocuğun şımarmaktan daha doğal bir hakkı olabilir mi? Hele ki bu çocuk milyonlarca insanın izlediği, öpe öpe bitiremediği biriyken.


Biz yeter ki birilerini eleştirelim, yerden yere vuralım, kötüleyelim. Bu kişi 7 yaşında bir çocuk bile olabilir, değil mi? Başkalarını eleştirerek, yerden yere vurarak kendi değerinin arttığını sanma yanılgısı bence nereden baksanız en az 5 yıl önce tedavülden kalktı. Biraz çağa ayak uyduralım, dönemin nabzını tutalım. Klavye başına geçip "Tweetle" demekle olmuyor. Bir insan ünlüyse ve başarılıysa yaşına da kimse bakmıyor, aklına ve ağzına geleni söylüyor.


Bir çocuğun davranışlarını çocukluğuna vermeyip o çocuktan yetişkin davranışları bekleyen insanların çocukluğuna inmek lazım asıl bence. Televizyon programına konuk olan herkese karşı sosyal medya kullanıcıları aslan kesiliveriyor. Televizyona çıkan ünlüye, aslanların önüne atılan yemmiş gibi bir yaklaşım sergileniyor.


Ortaya çıkan şu ki küçük olan Osman değil, beyinler ve insanlar. Biraz kırıcı oldum ama kusuruma bakmasınlar.


Şimdiden iyi pazarlar...Bu aralar en çok ne dinliyorum?

# Funda Arar - Sessiz Sinema
# Jamie Woon - Night Air
# Emir - Makina
# Madonna - Girl Gone Wild
# Nelly Furtado - Big Hoops

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com