, , , , ,

YENİ YETENEK: GÜNSELİ DENİZ

Cuma, Mart 16, 2012

Günseli Deniz'in ismine son günlerde sıkça rastlıyorum. Müzik kanallarında, tanıtımlarda, basında, sosyal medyada... Son zamanlarda hiç denk gelmediğimiz, denk gelmenin de ötesinde görmediğimiz türden bir promosyon çalışması var ortada. Emel Müftüoğlu'nun kurduğu ML Production şirketinin ilk mahsulü olan projeye ve söz konusu Günseli Deniz'e dikkat kesilmenizi öneriyorum.

Dürüst olmak gerekirse -ki her zaman öyle olmak gerekiyor- şarkının video klibine birkaç kez denk gelmeme rağmen baştan sona izlememiştim. En nihayetinde tamamını seyrettim. Ertesi gün saat 8 civarında uyandığımda üst üste Günseli Deniz'in Kalp Ağrısı'nı başa alıp alıp durdum. İntro'nun şarkıyı sevme faslında beni çok etkilediğini belirtmeden geçemeyeceğim. Özellikle Tarkan'ın şarkıları için söylediğimiz "Dinledikçe güzelleşiyor." söylemini genç şarkıcı için de kullanmak mümkün. Bir defa karşımızda müzik dilini bilen, altyapısı sağlam, ayakları yere basan bir ses var. Kötü ya da ortalama bir şarkıcı, şarkılardan güç alır ama iyi bir şarkıcı şarkının gücünü arttırır bence. Günseli Deniz de 10 şarkı ve 1 versiyondan oluşan albümünde sesi ve yorumuyla şarkılara güç katmış.

Birçok şarkının sözlerini kendi yazan Deniz'in yanı sıra albümde Yunus Emre'nin ve Sezen Aksu'nun dizeleri bulunmakta.  Düzenlemelerde ise Özgür Buldum, Mustafa Ceceli, Erdem Kınay, Ozan Bayraşa ve Emrah Karaduman'ın isimlerine rastlıyoruz.

Albüm kapağını ve imajı beğendiğimi de belirteyim. Sanatçının ambalajıyla albümün içeriğinin örtüşmediği styling'ler gördükten sonra Günseli Deniz'inki iyi bir örnek oldu diye düşünüyorum. Tuvaletler içinde şık  ve gayet güçlü bir kadın bir vokal... Ben sevdim.

Kemerlerin iyice sıkıldığı ve pastanın dilimlerinin ufalmakla kalmayıp kapsüle dönüşmek üzere olduğu böyle bir dönemde genç isme bu kadar yatırım yapılması, Günseli Deniz'e ve projeye ne kadar güvenildiğine işaret ediyor. Bize de genç isme kulak vermek düşüyor.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com