, , , , ,

SEVDİĞİM KADINLAR: GÜLE GÜLE WHITNEY HOUSTON

Pazar, Şubat 12, 2012

Şu son zamanlarda sürekli bir boşanma, çatışma ve ölüm haberleri... Bu güneşli pazar gününe taze bir ölüm haberi eklendi. Müzik dünyası yine önemli bir ismi kaybetti.

Kim olursa olsun bu haberler üzücü ama söz konusu Whitney Houston olunca üzüntüm biraz daha fazla. 90'lı yıllara damgasını vuran Houston, Los Angeles'taki bir otelde ölü bulundu. Şu an için ölüm nedeni bilinmese de akıllara sanatçının uyuşturucudan ölebileceği ihtimali geliyor elbette. Geçtiğimiz yıl Amy Winehouse'un ölüm haberinin yarattığı büyük üzüntü, Whitney Houston ile kaldığı yerden devam ediyor. Her iki sanatçının da müzik kariyerlerinde az sayıda albüm yayımlamaları ve problemleri nedeniyle müzik adına yapabileceklerini tam anlamıyla ortaya koyamamaları büyük bir kayıp aslında.

Kevin Costner ile başrol oynadığı The Bodyguard filmiyle büyük sükse yapan Houston, filmin şarkısı olan I Will Always Love You ile 90'lı yıllara damga vurmayı başarmış ve büyük yankı uyandırmıştı. Kariyerinin en büyük nokta atışını ise film müziği albümüyle gerçekleştiren Houston bu çalışmasıyla günümüzde de "dünya çapında en çok satan 5 albüm" arasındaki yerini korumakta. Sanatçı bugüne dek 400'ün üzerinde ödül kazanarak "En Çok Ödül Alan Kadın Sanatçı" sıfatıyla rekorlar kitabına girmeyi de başardı. Albüm ve single çalışmaları 170 milyon satış rakamına ulaşan ve son 20 yıl içinde 4 albüm yayımlayan sanatçı uzun süre uyuşturucu tedavisi görmüş ve evliliğinde yaşadığı problemler nedeniyle basında sıkça yer almıştı.

Büyük yeteneklerin kaderi midir bu kötü sonlar, bilinmez ama sanatçının ölümünün müzikseverler üzerinde yarattığı üzüntü ve müzik dünyasının yaşadığı kayıp büyük. Bize de sanatçıya şarkısında söylediği gibi "I Will Always Love You" demek düşüyor. Küçük bir çocukken hayranlıkla dinlediği şarkıcıların zamansız ölüm haberini alınca da insan büyüdüğünü ve kendi dünyasından bir şeylerin eksildiğini fazlasıyla hissediyor.

Bugün biraz daha büyüdüm...

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com