, , , ,

14 ŞUBAT KLASİĞİ: SEVGİLİ(SİZ)LER GÜNÜ

Pazartesi, Şubat 13, 2012

Birine hediye almak, sürpriz yapmak bir çeşit "Seni önemsiyorum. Benim için değerlisin. Seni düşünüyorum." demektir. Zaten bana kalırsa birine sürekli "Seni seviyorum. Sensiz yapamam ki ben." gibi cümleler kurmak pek sevimsiz, pek itici. Bazı duygular dile geldikçe sihrini kaybediyor, etkisini yitiriyor. Bu yüzden bazı şeyler çok konuşulmamalı, dillendirilmemeli. İşte hediye vermek, jest yapmak bu sözlerden çok daha büyük etkiler yaratabiliyor. O armağan size yaşanılan günleri hatırlatıyor, bir köşede öyle duruyor. Tabii benim sakladığım tek hediyenin oyuncak bir at ve birkaç mektup olması da çok ironik. Bir daha görüşmeyeceğim ve değer vermediğim biri(leri)nin hediyelerini saklamak bana bir hayli saçma geliyor. O hediyeler çöpe atılınca, yeni anılar ve hediyeler için yer açılıyor.

Henüz 17'sini bile tamamlamamış kuzenimle birlikte 14 Şubat Sevgililer Günü için güneşli bir cumartesi gününde hediye bakıyoruz. Bir buçuk yıldır çıkıyorlarmış. Galiba tansiyonum düştü. Ocakta yemeği unuttum.  Gözüme bir şey kaçtı. Sular kesildi. Tam ders çalışacaktım ki elektrikler kesildi. Kem küm... Yahu bu ne hız? Bu nasıl bir başarı? Sen 22 yaşındaki genç olarak 16 yaşındaki kızla hediye bakmaya git ve kızın uzun zamandır süren bir ilişkisi olsun. Boynuz kulağı çoktan geçmiş. Galiba benim içim geçmiş. Hediye bakma telaşını ve stresini bir kenara bırakıp sahilde biraz yürüyüş yapıyoruz. Bir kız ve bir erkek çıkıyor önümüze. "Bir dakika bakabilir misiniz?" diyorlar. "Yolda kaldık. Bozuk paranız var mı?" diyeceklerini düşünüyorum. "Tabii." diyoruz. Erkek "Ben Sevgililer Günü için sevgilime bir video hazırlıyorum. Selim, Aylin'i seviyor der misiniz?" diyor. Birbirimize bakakalıyoruz. Ben topu kuzenime atıyorum, kuzenim topu bana atıyor. Aylin'le ona mutluluklar dileyip yürüyüşe devam ediyoruz. Biz bile çocuğun bu sürprizinden etkilenip şaşkın şaşkın dolaşıyorsak, Aylin'i düşünmek lazım tabii. Selim ve Aylin çiftine ömür boyu mutluluklar diliyoruz. Her yılın 14 Şubat'ında bu çiftleri hatırlayacağım galiba. Her neyse.

Tüm çiftlerin bu özel gününü kutluyor ve maksat ticaret olsun, cepler dolsun diyorum. Önemli olan hediyenin fiyatı değil, uyandırdığı histir. Yaratıcı olan kazanır. Benden söylemesi ey okuyucu.

ÖNERİLER
Güzel Bir Akşam Yemeği Yiyin: Bu güzel günde yapılacak en güzel şey, baş başa akşam yemeği yemek. Hafif loş, şık bir mekânda yemek yemenizi ve bir-iki kadeh karşılıklı içmenizi öneriyorum. Arada bir kur yapmayı ihmal etmeyin.

Bir Canlı Hediye Edin: Sevginizle beraber küçük ve sevimli bir hayvanın ya da çiçeğin büyümesini ister misiniz? Eğer sevgiliniz doğa dostuysa bu jestiniz onun çok hoşuna gidecektir. Tabii sürekli ilgi bekleyen ve etrafı kirleten bir hayvan almazsanız ilişkinizin ömrü daha uzun olacaktır. Güzel bir saksı çiçeği de aslında hiç fena olmaz. Hediyenin derinliği var hem.

Yemek Yapın: Eğer bu özel günü beraber ev ortamında geçirmek istiyorsanız, sevdiceğinize en sevdiği yemekleri yapın ve ona çok güzel bir masa hazırlayın. Tabii yemek yapacak olursanız, sevgiliniz gelmeden lütfen bol köpüklü bir banyo keyfi yapın. Yemek sonrasında romantik bir film izleyebilirsiniz. Sonrasını ikimiz de biliyoruz.ÖNERİLMEYENLER
Sevgilinizin Adını Dövme Olarak Yazdırmayın: Hiçbir aşk sonsuza kadar sürmez. Anlık heyecanlara kapılıp da sevgilinizin adını vücudunuza yazdırmanın bir anlamı yok. Şayet isminiz unisex ve sevgilinizle aynıysa olabilir tabii. Başta Deniz ve benzerleri olmak üzere bu yasaktan muaf olabilirler. Onlara izin veriyorum.

Pahalı Bir Hediye Almayın: Pahalı bir hediye almak, güzel bir hediye vermek anlamına gelmez. Yaratıcı olmaya çalışın. Size tasarım yapın demiyorum ama mesela pahalı bir cep telefonu almak gereksiz. Evlilik yıl dönümünüz olursa bunu o zaman düşünürsünüz. Dereyi görmeden paçayı sıvamayın.

Bu aralar en çok ne dinliyorum?
# Bengü - Kadar
# Gökçe - Ne Yapardım
# Enbe Orkestrası & Gülşah Tütüncü - Hiç Gitmesin
# Mabel Matiz - Peruk Gibi Hüzünlü
# Nayer feat. Mohombi & Pitbull - Suave (Kiss Me)

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com