, , , , , ,

HANDE YENER'İN KLİBİ SAHİDEN PARİS'TE Mİ ÇEKİLDİ?

Çarşamba, Şubat 01, 2012

Geçenlerde Hande Yener'i çok seven bir arkadaşım "Cem ya, kadın Paris'e gitmiş ama stüdyodan çıkmamış. Klibi stüdyoda çekmişler resmen." dedi espriyle. Bende ışıklar yandı bir defa. E neticede beş yıldır sinema okuyoruz ya da sinema bizi okuyor. Çekimlerdeki hileleri, oyunları az çok anlıyoruz hâliyle. Bugün yine bir arkadaşımla konuşurken o da benzer şeylerden bahsetti.

Kıyısından köşesinden bu camianın ama içinde ama dışında olanlar çok iyi bilirler ki bir albüm ya da single çıkacağı zaman o sanatçıyla ilgili olabildiğince şişirme, abartma ya da dikkati toplama sistematiği üzerine bülten yazılır, organlara dağıtılır. Bu kalabalık ve karmaşa içinde bir şekilde öne çıkmak lazım tabii. Yener'in son klibi Unutulmuyor için de "Paris'te çekildi. Hande Paris'e gitti. Olay var, olay!" şeklinde haberler yazılıp çizildi. Hande'ye yakışır. Şenol Korkmaz'la çalışması da muhteşem haber ama bu albümle ilgili asılsız haberler duydum ya, sorgulamadan geçemeyeceğim.

Mesela Yener'in yapım şirketi önce albümün 50 bin kopyayla satışa çıkacağını ve sonra talep yoğunluğundan 20 bin tane daha basılıp 70 bin kopya ile satışa gireceğini açıkladı ama 2011 satış rakamlarına baktığımızda Yener'in 50 bin ile kapanan ilk 10 listesinde adı çıkmadı. Bu açıklamalar Yener'in bağlı olduğu firmadan gelmişti. MÜ-YAP verilerine göre Yener'in 40-45 bin civarında sattığı ortaya çıkıyor.

Tüm bunlar bir promosyon stratejisi olsa gerek. Şimdi ben de düşünüyorum... Madem set ekibini toplayıp bir sürü masraf yapıyorsun ve Paris'e gidiyorsun da neden stüdyodan çıkmıyorsun? İstanbul'da bir sürü stüdyo var. Ha Paris, ha İstanbul. Zaten klipte green box sahnelere rastlıyoruz. Klipte Eyfel Kulesi'ni görüyoruz görmesine ama set fotoğrafları hep stüdyodan. Dansçılar güzel, figürler güzel, görüntüler güzel, kostümler güzel, Inception filmine gönderme güzel ama bir sorum olacak benim. Buna benzer bir haber Mercan için de yapılmıştı ve yine yönetmen Şenol Korkmaz'dı. Yurt dışından yönetmen gelince kendi yurt sınırlarımız içinde yurt dışında mı klip çekmiş oluyoruz?

Sormadan edemeyeceğim. Sahiden bu klip Paris'te mi çekildi? Yoksa her yer Hande'ye Paris mi?


Bir de buraya bir bakmanızı öneririm. Bakalım size de tanıdık gelecek mi? Hatta buraya da bir bakın.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com