, , , ,

YENİ YILIMIZ KUTLU OLSUN

Cuma, Aralık 30, 2011

Yılın son günlerinde tuhaf bir duygu kaplar içimi. Büyük heyecanla, umutla, telaşla ve beklentilerle karşılanan bir yılı uğurlamak üzereyiz yine. Geçen senenin yeni yılı 2011'in bu beklentileri ne şekilde karşıladığı tartışılır elbette. Bu yıl bana neler kattı, neler verdi ve benden neler aldı diye düşünüyorum. Benimki bir çeşit muhakeme işte. Yılın son saatlerini derin bir hesaplaşmayla geçirip yeni yıldan neler beklediğimi belirliyorum. Bir nevi alışverişe çıkmadan önce ihtiyaç listesini hazırlamak gibi bir şey bu. Siparişimi 2012'ye değil, kendime veriyorum ve 2012'den şans diliyorum.
Yeninin gücünün tesiri öyle büyüktür ki, baştan çıkarır herkesi. Geçmiş hiç yokmuş gibi, tekrardan doğmuş gibi, satır başı yapmış gibi ve hatta beyaz bir sayfa açmış gibi... Öyle bir ruh hâli...
Geçmişi uğurlayıp geleceği karşılamanın vakti geldi de çattı. İyisi kötüsüyle, eğrisi doğrusuyla ve yaşanmışlıklarla bir yıl daha sona eriyor. Getirdiği, götürdüğü her şey için bize de tek bir şey demek düşüyor: Teşekkürler...
Ben geriye dönüp baktığımda 2011'i farkındalıklarımla hatırlayacağım. 2011'in bendeki ismi farkındalık. Siz de kendi adınıza bir isim verin 2011'e ve dilerim ki güzel isimler verebilin. Uğurlamak üzere olduğumuz bu koca bir yıl hakkında söylenebilecek çok söz var muhakkak ama bence gereken dersleri almış olup, uzun soluklu cümleleri yeni yıla ve güzel temennilere saklamak en iyisi.
Hepimize beyaz, su gibi, şahane bir yıl diliyorum. Hak ettiğimiz tüm güzelliklerin hak ettiğimiz ölçüde bizimle olmasını temenni ediyorum. Hayata dair söylenecek sözler bitmez. Rüyamızı yazdığımız ve yaşadığımız bir yıl olsun istiyorum. Thomas Browne ne güzel söylemiş "Geçmişten çok geleceği düşünmeliyiz; çünkü bundan sonra orada yaşayacağız diye." Yapılabilecek en güzel iş de geleceği düşünmek ve şimdiki zamanı yaşamak. "Carpe Diem!" felsefesi yani.
Sağlığımızın, tadımızın tuzumuzun yerinde olduğu, sevdiklerimizle bir arada yaşayacağımız ve 2013'e girerken "Ne muhteşem bir yıldı arkadaş!" diyebileceğimiz bir 2012 diliyorum hepimize. İnsanlara, hayata tuttuğunuz ayna aynı şekilde size yansısın. Evren uçsuz bucaksızdır. Hissederek, inanarak söylediğiniz ve hak ettiğiniz tüm istekleri itinayla değerlendirecek ve size sunacaktır. Doğa bonkördür, cömerttir. Er ya da geç hak edilenleri de verir.
Kadehimi sağlığa, başarıya ve kahkahaya kaldırıyorum. Kadehimi zirveye kaldırıyorum. Kadehimi 2012'ye kaldırıyorum. Hepinize gülümsüyorum.
Yeni yılımız kutlu olsun.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com