, , , , , , , , ,

OFLAMAYA DOYAMAYACAKSINIZ

Çarşamba, Aralık 28, 2011

Geride bırakmak üzere olduğumuz 2011 yılı deyim yerindeyse tam bir "single" yılı oldu müzik sektörü açısından. Trajikomik albüm satış rakamları, azalan konser organizasyonları birçok şarkıcıyı büyük paralar ödeyip albüm yapmak yerine tek şarkıyla kendini hatırlatmaya ve liste yarışına bu şekilde dahil olmaya yönlendirdi. Mantıklı mı? Gayet de mantıklı. Size oh olsun. Albüm almayın, konsere gitmeyin ama 15 şarkılık albüm bekleyin. Sözüm meclisten dışarı elbette. Benim okuyucularım orijinal kitap alırlar, cd çalara orijinal albüm takarlar ve Dilimin Ayarı Yok okurlar. (İyi verdim coşkuyu, değil mi?)

Konumuzun esas kızından bahsedelim artık. Esas kızımız Burcu Güneş sevgili okuyucular. Kendi şarkılarını kendi yazma ve besteleme yeteneğine de sahip bir sanatçı olan Güneş, bana kalırsa son yıllarda olması gerektiği kadar göz önünde değildi. Şimdiki Burcu deyim yerindeyse kusursuz olmuş ve kendini bulmuş. Klibiyle, şarkısıyla, muhteşem vokaliyle ve duruşuyla tamamen pişmiş bir Burcu Güneş görüyoruz karşımızda.

2010 yılında raflarda yerini alan albümüyle sessiz sakin dinleyicilerle buluşan Eflatun, Ergen'in Hayat Bi Gün... albümünde üç şarkının söz yazarı-bestecisi olarak dikkatleri bu sefer üzerine çekmeyi başarmıştı. Burcu Güneş de erken davranarak Eflatun'u keşfetmiş ve çok da güzel bir şarkı almış Eflatun'dan. Söz konusu Oflaya Oflaya'nın klibi bir süredir müzik kanallarında dönüyor. Klibin yönetmeni Murad Küçük ve ekibi ortaya çok güzel bir iş çıkarmış. Atmosfer de gayet güzel.

Şarkının beş ayrı düzenlemesi bulunmakta. Şarkının klip versiyonu Mustafa Ceceli'ye ait. Diğer düzenlemelerden ikisi Erhan Bayrak imzası taşırken, diğerlerinde de Kaan Gökmen ve Sinan Ceceli'nin imzası bulunuyor.

Burcu Güneş mevsim koşullarına uygun bir tekliyle kışı karşılamış ve deyim yerindeyse şeytanın bacağını kırmış. E o zaman tüm ekibe kocaman bir alkış...

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com