, , , , , , , , , , , ,

ASPARAGAS HABERLER

Cuma, Aralık 02, 2011


ADELE HANGİ TÜRK ŞARKICIYLA DÜET YAPMAK İSTİYOR?
19 isimli ilk albümüyle dikkatleri üzerine çeken ve Grammy'leri kucaklayan Adele, son albümü 21 ile de 54. Grammy Ödülleri için de iddialı olduğunu ve aday olduğu tüm kategorilerdeki ödülleri toplayacağına inandığını söyledi. "Beyoncé bu sene ortalarda pek yok. Listede adını bulamadım. İsterse ona ödüllerimden verebilirim. Bu işler kalça sallamakla olmuyor! Ben sandalyede oturduğum klibimle ödülleri topladım. O da hâlâ deli danalar gibi dans etsin." deyip kahkaha atarken, ses tellerinde meydana gelen problemin düzelmek üzere olduğunun müjdesini de verdi. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye'ye gelen bir arkadaşının kendisine Sinan Akçıl albümü hediye ettiğini ve müziğe bakışının değiştiğini dile getiren Adele, "Türkiye olarak çok şanslısınız. Bizim coğrafyamızda böyle sesler çok az. Muhteşem bir yorum, muhteşem bir ses! Kendisiyle düet yapmak isterim." diyerek Akçıl'ın yorumculuğuna duyduğu hayranlığı vurguladı.

MATRUŞKA GİBİ ADAMIM
90'lı yıllarda pop dünyasına giriş yapan ve geçen yıllar süresince ismi "beste fabrikatörü"ne çıkan Serdar Ortaç, "Matruşka gibi adamım vallahi. Topu topu 7 nota var ama ben 7 nota-cıktan 100'lerce beste çıkardım. Hem Tarkan mega star ise ben de ultra star oluyorum bu durumda." diyerek iddiasını ortaya koydu. Son dönemdeki şarkıları ve şarkıcıları değerlendiren Ortaç, "Bütün şarkılar birbirine benziyor. Özgünlüğümü ve yaratıcılığımı örnek almaları gerektiğini düşünüyorum." dedi.
TÜRK HAVA YOLLARI'NDAN LADY GAGA'YA ANLAMLI JEST
Geçtiğimiz haftalarda geride bıraktığımız Kurban Bayramı ardından duyarlı vatandaşlarımızın kurbanlardan arta kalan derileri ve etleri kuruma bağışlaması üzerine Türk Hava Yolları sanatı ve sanatçıyı kalkındırmak amacıyla bir toplantı düzenledi ve bu bağışları Lady Gaga'ya göndermeye karar verdi. "MTV Avrupa Ödülleri'nde bütün ödülleri topladı kızcağız. Biz de bu başarıya destek olmak istedik. Terzi Mukadder, Lady Gaga'ya etten elbiseler hazırlayacak ve adımızı dünyaya uçuracağız." derken kurum sözcsünün bayağı bir uçtuğu da dikkatlerden kaçmadı.

ATİYE'DEN "TAYTİSTAN"
2012 senesinde Azerbaycan'da düzenlenecek Eurovision Song Contest için ülkemizi temsil edeceği konuşulan ve son olarak Ozan Doğulu'nun 130 BPM Allegro albümünde Aşkistan ile yer alan Atiye, yarışmaya katıldığı takdirde Taytistan isimli bir şarkı seslendireceğini söyledi. "Kendimi annemin karnından taytla doğmuş gibi hissediyorum. Tayt hayatımın doğal bir parçası." şeklinde konuşurken, "Bakın, bakın! Bu taytımı geçtiğimiz hafta Paris'ten aldım. Birçok şarkıcı müzikten kazandığını müziğe yatırdığını söylüyor ama ben taytlara yatırıyorum." şeklinde konuştu.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com