, , , , , , , , , , , , , ,

54. GRAMMY ÖDÜLLERİ ADAYLARI AÇIKLANDI

Perşembe, Aralık 01, 2011

Müzik dünyasının en kıdemli organizasyonu olarak kabul gören Grammy Ödülleri'nin adayları geçtiğimiz gün Los Angeles'ta düzenlenen bir konserle açıklandı. Konser ABD televizyonlarında canlı yayınlandı. Konserde Lady Gaga, Usher ve The Band Perry sahne alan isimler oldu.

12 Şubat tarihinde sahiplerine kavuşacak 54. Grammy Ödülleri'nde 78 dalda 5'er aday yarışacak. Kanye West, 7 dalda aday gösterilerek en çok adaylığı bulunan şarkıcı konumunda. Grammy Ödülleri'ne hiç de yabancı olmayan West'in Grammy'den 14 ödülü var. Kanye West'ten sonra en çok adaylığı bulunan Adele, Foo Fighters ve Bruno Mars 6 dalda ödül için yarışacak. Bu sırayı 5 adaylıkla Lil Wayne ve Skrillex takip ediyor.

Kategorilerinin çokluğu nedeniyle önceki senelerde bir hayli tepki çeken organizasyon nihayetinde bu tepkileri göz önünde bulundurarak 109 kategoriyi 78'e indirme kararı aldı. Rihanna, Lady Gaga ve Katy Perry öne çıkan isimler olurken Beyoncé yeni albümü "4" ile aday olması beklenilen kategorilerde kendine yer bulamadı. Grammy'li sanatçı Christina Aguilera,  Burlesque ve Maroon 5 ile seslendirdiği Moves Like Jagger ile 2 dalda aday gösterilerek 2010'da çıkan ve bekleneni veremeyen albümü Bionic ardından tekrar şans arayacak.

Bütün kategorileri ve adayları incelemek için tıklayınız.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com