, , , , , , , , ,

DEMET AKALIN'IN KLİBİ ESİNLENME Mİ, ARAKLAMA MI?

Perşembe, Kasım 10, 2011


Demet Akalın'ı ne kadar sevdiğimi ve başarılı bulduğumu beni tanıyan tüm çevreler bilir. Sen genç yaşta Gölcük'ten İstanbul'a gel, güç alabileceğin kimse olmasın ve tırnaklarınla kazıya kazıya yokuş yukarı tırman... 1996 yılında Sebebim'le başladığı müzik kariyerinde hiç durmadan ve yılmadan çalışan Akalın, tüm tartışmalara rağmen son yıllara hit şarkılarıyla damga vurmayı başardı.

Aylar önce albümle ilgili fikirlerimi paylaşmış ve bu projenin bekleneni veremediğinden bahsetmiştim. Aşk ve Sabıka ardından Ben de Özledim'i kliplendirmesi beklenen şarkıcı, yine sağ gösterip sol vurarak Eyüp Dirlik yönetmenliğinde Deliyim'i kliplendirdi. Bu arada, yazımda da önerdiğim oldu ve Ersay Üner'le barışıp tekrar çalışmaya başladı. Zaten bu fiyaskodan sonra yapılabilecek en doğru adım da buydu.

Geçtiğimiz haftalarda EN 5 başlıklı yazımda sizlere 5 yabancı video klibi izlemenizi önermiştim. Deliyim klibinin yönetmeni Eyüp Dirlik de önerime uymuş ve bu listedeki Keri Hilson'ın Lose Control klibinden esinlenmiş ve hatta bir hayli esinlenmiş. İnsan esinlenir de, bu kadarı sanki biraz fazla.

Teoman Topçu'nun çektiği Tecrübe özgün olmadığı için klibi çöpe atan ve örnek olan Demet Akalın, acaba Keri Hilson'ın klibini izledi mi? İzlediyse neden izin verdi? Annem böyle pasta yapmayı nereden öğrendi? Kafamda deli sorular...

Aslında Demet bunu hep yapıyor ya da Demet'e bunu hep yapıyorlar. Buna benzer meseleler daha önce de yaşanmıştı. Banane klibindeki görüntüler Madonna'dan, Mucize klibindeki görüntüler de Dannii Minogue klibinden araklamaydı. Akalın, bu durumlardan haberdar olmadığını o dönem belirtmişti. Zaten Tecrübe'nin klibini çöpe atması da bu konudaki titizliğini gözler önüne seriyordu.

Olmamış Demet. Esinlenmek de bir yere kadar ama biz senden daha özgün işler bekliyoruz; çünkü sana yakışan bu. Biz senin ne kadar çalışkan ve işine bağlı olduğunu biliyoruz ve seni seviyoruz ama lütfen sen de kliplerine daha çok özen göster. Biz MTV ile büyüdük, teknolojiyle serpildik. Biz sevmeyiz bunları. Eğer çalıştığın yönetmenler sana dürüst davranmıyorsa bir daha onlarla çalışma. Biz sana "disko kraliçesi" dediysek boşuna demedik.

Deliyim ben, deliyim. Bile bile izlediiiiim. Ben Demet'in en güzeliiii bu klibini izlemeyeyiiiim.

Klibi izlemek için tıklayınız. İlham veren klibi aşağıda izleyebilirsiniz. :))

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com