, , , , , , , , , ,

BİR FİLM İZLEDİM: IMMORTALS (ÖLÜMSÜZLER)

Salı, Kasım 29, 2011

Bir ABD yapımı olan Immortals, 11 Kasım tarihinde Türkiye'deki sinema salonlarında gösterime girdi. Ben de arkadaşımın önerisi sonucu onunla bu filmi izledim.

Üç boyutlu bir film olan Immortals'ın yönetmen koltuğuna Tarsem Singh oturmuş. Henry Cavill, Stephen Dorff, Luke Evans, Isabel Lucas, Kellan Lutz, Freida Pinto, Mickey Rourke gibi isimlerden oluşan geniş bir oyuncu kadrosuna sahip filme şöyle bir göz attığınızda 300 Spartalı'nın yapımcılarından çıkma bir film olduğuna şaşırmıyorsunuz doğrusu.


Gelelim filmin konusuna. Kral Hyperion ve ordusu Yunan coğrafyasında taş üstünde taş bırakmamakta ve Epirus'un yayını aramaktadır; çünkü bu yaya sahip olunca kral dünyanın lideri konumuna yükselecektir. Kralın ve ordusunun bu saldırılarında hayatını kaybedenlerden biri de taş ustası Theseus'ın annesidir. Phaedra'nın yardımıyla Theseus, kraldan intikamını almak için bütün gücüyle savaşacaktır. Filmin özü budur.


Filmdeki oyunculuklar genel olarak gayet başarılı. Oyuncuların savaş ve dövüş sahneleri için çok ciddi bir eğitimden geçtikleri ve uzun bir süre spor yaptıkları belli oluyor. Film görüntü anlamında gerçekten çok iyi. Görüntü yönetmeni Brendan Galvin ve ekibi ortaya çok iyi bir iş çıkarmış. Kostümler alabildiğine güzel ve ihtişamlı ama filmde çok ciddi bir eksik var: Senaryo.


Filmin senaryosu alışılagelmiş Amerika sinema endüstrisinin fabrikasyon üretimlerinden biri. Filmin konusu ve dramaturjisi oldukça zayıf. Filmin başından anlıyorsunuz nasıl biteceğini. Sürpriz yok, şaşırtma yok. Güzel bir görsel sunum ve üç boyut keyfi var. Hepsi bu kadar. Bu tür filmleri ve çok daha iyilerini önceden zaten izlemiştik. Bu yüzden Immortals kendi türü içinde zayıf bir örnek kalıyor.


Kasım ayından itibaren yerli filmlerin atağa kalkacağını ve sinema salonlarını işgal edeceğini düşünürsek, Immortals'ın ülkemizde gişe başarısı yakalacağını düşünmüyorum. Gitmediğiniz takdirde bir şey kaybetmezseniz. Filmden yanıma kâr kalan tek şey ise 3D gözlük...


BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com