, , , , , , , ,

2012 EUROVISION TEMSİLCİMİZ ATİYE Mİ?

Pazar, Kasım 06, 2011

Son haftalarda ülkece yaşadığımız yoğun ve çalkantılı gündem, yerini bayram tatiline bıraktı ve acılar biraz da olsun hafifledi. 

Böyle zamanlarda takdir edersiniz ki müzik ve müzikten bahsetmek lüks olmakla birlikte pek de hoş olmuyor.

Sular durulmuşken ve yeri gelmişken, 2012 Eurovision Song Contest temsilcimiz olarak TRT yönetiminin Atiye'yi görevlendirdiğini ve Bakü'de gerçekleştirilecek yarışmada Atiye'yi izleyeceğimiz konuşuluyor. Belki bu gümbürtüde bu bilgi dikkatinizden kaçmış olabilir.

Aslında ben bu kararı bir önceki sene beklemiştim ve neredeyse hiç tereddütüm de yoktu. TRT'nin kendi anketi de dahil olmak üzere birçok anketten Atiye'nin birinci çıkmasına rağmen Yüksek Sadakat'in yarışmaya gönderilmesi tam anlamıyla bir fiyasko ve saçmalıktı. TRT halkın fikrini alıyor ve halk oyunu Atiye'den yana kullanıyor ama yarışmaya kel alaka bir grup gönderiliyor. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? TRT'nin bu yaptığı "Kola varsa ayran getir de çay içelim." ile aynı mantıkla aynı sevgili okuyucular. Her neyse. Geç oldu ama güç olmadı. TRT'nin grup merakı nihayetinde bitmiş. Buna da şükür. Tabii yazılıp çizilenler doğruysa...

Eğer son yılların kazananlarına bakarsanız, yarışan şarkıcıların ne kadar genç ve yolun başında olduklarını görürsünüz. Eurovision da bence böyle bir yarışma olmalı. Genç, dinamik, heyecanlı ve vizyonu olan şarkıcıların buluştuğu ve Avrupa'ya şarkı söylediği bir platform olmalı. Sırf cebini doldurmak ve kendine çıkar sağlamak adına yarışmayı kullanmak isteyenler bence bir bardak soğuk su içsinler.

Yıllarca Avrupa'da yaşamış, birçok dilde başarıyla şarkı söyleyen, koreografi eşliğinde dans edip de bunun hakkını veren bir Atiye varken, ismi geçen diğer isimler bence yapacağının en iyisini zamanında yapmış isimlerdi.

"Babasının Kemal Unakıtan'a borcu varmış. Ödeyebilsin diye TRT de Atiye'yi yarışmaya gönderecekmiş." gibi son derece basit bir uydurmadan bahsedenlerin daha yaratıcı olmaları gerektiğini düşünüyorum. Öyle olsa bile, Atiye'deki mevcut malzemelerden daha iyisine sahip adaylar olduğunu düşünmüyorum. En azından bu yıl için...

Bu mudur? Bence budur!

NOT: TRT henüz resmî bir açıklama yapmadı. Atiye de kendisine yakın zamanda böyle bir teklif gelmediğini belirtti.
Bu aralar en çok ne dinliyorum?

# Model - Pembe Mezarlık
# Madonna feat. Nicki Minaj - Give Me All Your Love
# Adele - Set Fire to the Rain
# Rihanna feat. Calvin Harris - We Found Love
# Beyoncé - 1+1

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com