, , ,

YARI FARKINDA

Salı, Temmuz 12, 2011

Öylesine bir gün... Elimde kumanda ile kanal kanal dolaşıyorum. Bir müzik kanalında duruyorum. Televizyonun sesi kapalı. Güzel, uzun saçlı bir kadın ve güzel bir klip... Televizyonun sesini açıyorum. "Her fırtına diner, güneş açar. En büyük aşklar gün gelir dosttan öteyi yaşar ya da düşmandan öte bakar." Tüylerim diken diken. Bu güzel kadın Ece Gürsel'in ta kendisi. "O deli kalp çarpmaları bir zaman sonra uzak bir merhaba ile canı yakar, canı yakar."

Ece Gürsel'in uzun süredir İsmail Tunçbilek'le üzerinde çalıştığı albümün çıkış şarkısı... "Dostum deyip ağladığın adam gün gelir o deli aşklardan bile daha derinini sende yaşar." Şarkı şöyle bitiyor: "Yaşarız yarı farkında, yaşarız yarı farkında olmadan bambaşka."

"Mankenden şarkıcı olmaz" önyargısını düşünmüyorum bile. Şarkı bitiyor ve ben de yerimde kalakalıyorum. Sonrası malum. Gecenin bir saatinde kalkıp uykum gelene kadar Yarı Farkında'yı dinleyip duruyorum...

Hani bazen ağlamak istersin de ağlayamazsın, hıçkırmak istersin de hıçkıramazsın. Boğazında düğümlenir bir şeyler. Mutsuz değilsindir ama arada sırada seni yoklayan acıların vardır. "Zaman her şeyin ilacıdır." diyerek bir parmak bal çalarlar ağzına. Oysa zaman hiç kimseyi beklemez. Zaman yarayı sarmaz. Zaman teşhisi koyar ama tedavini yapmaz. Zaman sadece geçiştirir, silikleştirir, belleğine oynar. Üstelik arada bir yoklar seni, kaşır yaranı. Zaman karşısında hepimiz mağlubuz.

Ballı çayımı karıştırıyorum. Şimdiki zamandayım. Geçmiş o kadar silik ki geçmişi hatırlamakta güçlük çekiyorum. Gelecek zamana gidesim yok. Hayallerimi oldukları yerde tutuyorum. Hiçbir şey düşünmüyorum. Zaman, şimdiki zaman. En güç olanı gerçekleştiriyorum; çünkü ya geçmişte yaşıyoruz ya da gelecekte... Şu anı yaşıyorum.

Her şeyin farkındayım. Farkındalıklarım boyumdan büyük. Tam önümde bana meydan okuyor. Gülümsemekle yetiniyorum. "Keşke her şeyin farkında olmasaydım, keşke biraz aptal olsaydım." diyorum. Yaşardım yarı farkında, yaşardım yarı farkında olmadan. Bambaşka...

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

1 yorum

  1. mrb. şarkıyı ilk dinlediğimde hissetiğim duygular sizin kelimelerinizle dile geldi resmen, şarkıyı çok sevdiğimi söylediğimde arkadaşlarım hernekadar ece mi bırak ya diye önyargılı olsalarda, bu tavırları sayesinde bu şarkının bana özel kalmasına çok seviniyorum.. ayrıca ece gürsel ismini kullanmadan sadece sözlerini birgece facebookta paylaştığımda aldığım beğeni şaşırtıcıydı :)

    YanıtlaSil

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com