, , , , , , , , ,

BURÇ YORUMLARI (BİRİNCİ BÖLÜM)

Salı, Temmuz 12, 2011


Astrolojiye olan ilgim, beni tanıyan çevreler tarafından bilinir. Öyle ki, hayatımda biri olduğunda onunla buluşmadan önce sabah gazetemi alır ve burç yorumunu okurdum. Bendeki astroloji merakı bu kadar vahim yani. Hele ay tutulması, güneş tutulması yaşandığında siz benim yaşadığım ıstırabı görün. Allah razı olsun ki Twitter camiasının göz bebeği Zeynep Turan (twitburc) beni sırf burç yorumu okumak için gazete almaktan kurtardı. Devir ekonomi devri a dostlar.

Geçtiğimiz haftalarda Twitter üzerinden canlı canlı, kanlı canlı burç yorumlarımı paylaşmış ve her burcu teker teker yorumlamıştım. Bu burç yorumlarım twitter takipçilerimin çok hoşuna gitti ve ben de yazmaya devam etmek istedim. Bir astrolog değilim ve işin eğlence kısmıyla ilgileniyorum. Siz okuyucularım için burçları bugün tek tek mercek altına alıyor ve sizlere yorumluyorum. Astroloji dünyası şu an itibariyle panikte ve tüm astrologlar onların pabucunu dama atacağımdan korkuyorlar ama sakin olalım.

Bu liste alfabetik sıralama gözetmeksizin yapılmıştır.

BOĞA: Amcamın da bu burcun bir bireyi olması münasebetiyle yengemin "öküz burcu" olarak andığı boğa yapılan bir araştırmaya göre dünyanın en sadık burcuymuş. Zaten bugüne kadar hiçbir boğa insanıyla temasımın olmaması da bu yüzden olsa gerek.

Yıllarca abimin üzerinde yaptığım gözlemlere göre ve astrologların da onayladığı üzere boğa burçları oldukça miskindir efendim. Tembeldir diyemiyorum ama siz anlayın. Bir kavun ve karpuz bir de boğa burçları yata yata büyürler. Bence muhtemelen de bu sadıklık başarılarını tembelliklerine borçlular ama neyse. Eğer bir boğa sinirliyse sakın ola onunla tartışmayın; çünkü bir boğa sinirlendiyse tartısı bozulmuş demektir. Yeri gelmişken yeni bir bilgi sizlere: Boğalar, kırmızıya karşı hassas değillermiş. Matadorlar pelerini salladıkları için boğalar çılgına dönüyorlarmış. Biz de yıllardır boğaların kırmızı fetişi olduğunu zannediyorduk.

Uzun soluklu bir ilişki istiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle kendinize bir boğa bulun. Boğanın kalbine giden yolun mideden geçtiğini ve bu insanların boğazına düşkün varlıklar olduğunu unutmayın.

"Ver yiyeyim, ört yatayım." (İmza: Boğa)

YENGEÇ: "Yengeç gibi yarı yan çiziyorsun." cümlemle her fırsatta andığım bu burç hakkında gerçekten de diyecek olumsuz bir şey bulamıyorum. Kötü bir söz edebilmek için dakikalarca düşündüm ama bulamadım. Hadi yine iyisiniz.

Yengeç burcu insanı duygusaldır. Yengeç insanı bir sır gibi sever. Kapalı bir kutudur yengeç. Dışarıdan baktığınızda naif, durgundur ama iç dünyasında her renkten ve her rengin farklı tonlarından bulundurur. (Ya keşke bu cümleyi aslan burçları için kullansaydım!)

Yengeç insanı "kimlik" olan kişiliklerden hoşlanır. Hedefinizde bir yengeç insanı varsa ve size hayran olmasını istiyorsanız mümkün olduğunca kendinizi ağırdan alın, ölçülü davranın.

AKREP: Öncelikle, doğum saatimi yanlış hatırlayan ve bu yüzden de yıllarca akrep burcunu yükselenim zannedip beni küçük bir akrep uzmanı yapan anneme sevgilerimi, saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyorum!

Hayatım bir film olsaydı karakterlerin bir kısmı kesinlikle akrep burcu olurdu. Aaa! Filmlerdeki karakterlerin burçlarını neden bilmiyoruz? Bir sinema öğrencisi olarak bu duruma el koyuyorum ve çekeceğim kısa filmimdeki tüm karakterleri oluştururken burçlarından yola çıkacağım. Bak bu iyi oldu. Neyse.

Akrep insanı son teknoloji mikser gibidir. Ortalığı karıştırmada ve insanları ayaklandırmada akrepten iyisini bulamazsınız. Takıntılı olan akrep insanı, her dönem kendine bir gözde belirler ve bu gözde kişiyi gözünden düşürene kadar gözünün önünden ayırmayaya çalışır. Akrep insanının cılız ve geçici hevesleri vardır. Bu insanlarda beğeni konusunda derinlik yoktur. Pakete çabuk aldanırlar.

Akrep insanının en zararsız olduğu zaman âşık olduğu zamandır. Zehrini akıtır, sakinleşir ama aşk mesele olduğunda önüne bir engel çıkarsa vay anam vay! Yani diyeceğim şudur ki, bir akreple aşk yaşayın ama dost olacaksanız iki defa düşünün. Altı, yedi, sekiz... Mümkün mertebe düşünün. Benden söylemesi. Burada tecrübe konuşuyor.

BAŞAK: Başak burcundan bahsettiğimizde tamamen kelimeden kaynaklanan bir huzur, sakinlik, durgunluk canlanır belleğimizde ama külliyen yalan. Gerçekler ortaya çıkıyor! Hazır mısınız?

Başak insanı dış görünüşüne fazla takıntılıdır ama ne hikmetse bu özellik, astrolojide kendisinden bir basamak önce gelen aslan insanlarıyla özdeşleşmiştir. Başak, belki aynanın karşısında saatlerce zaman geçirmez ama bu durumu da kimseye hissettirmez.

Başak insanı sessiz ve derindendir. Söz konusu işi, eğitimi ise tüm sorumlulukları eksiksiz yerine getirmeye çalışır. Başak burcunun en büyük zaafı, duygusallığı ve hırsları arasında denge kuramamaktır. Söz konusu ilişkiyse, başak burcu partnerini yanında taşır. Bir başak kişisini "ayrı dünyaların insanları olan iki çift" karmasında göremezsiniz; çünkü başak insanı statüye bir hayli önem verir.

KOÇ: En hovarda burcumuzda sıra... Şimdi böyle söyledim diye bütün koçların "Hop dedik!" şeklinde bana kızdıklarını biliyorum ama sakin olun. Her şeyi açıklayabilirim.

Bir koç insanı flörtleşmeye bayılır ama elbette abartılı, ağdalı bir durumdan söz etmiyorum. Bu özellik tamamen koçların cana yakın ve sosyal bireyler olmasından kaynaklanıyor.

Koç insanı eğlenmeyi bir hayli sever. Toplu taşıma araçlarında bile "Oturmaya mı geldik? Hadi kalkın!" diye bağırırlarsa hiç şaşırmayın.

Koç insanı rahatına düşkündür, kasılmayı sevmez. Duygusallığını iç dünyasında yaşar, dışarıya renk vermez. Onunla flört etmek istiyorsanız karşılıklı paslaşın. Hayat müşterektir!

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com