, , , , , , , , , , , , ,

BENİ J.LO YAPIN!

Perşembe, Temmuz 21, 2011

2000'in pop müzik adına bize kattığı en önemli isimlerden biri kuşkusuz Hande Yener'di. Yapımcı firmanın o dönem başındaki isim Ercan Saatçi bile inanmıyordu ama Yener  ilk albümü Senden İbaret ile 700 bin satış rakamını devirmeyi başarmıştı. O dönem Altan Çetin ile İzel'in yolları ayrılmış ve İzel'in iptal olan albüm projesinin şarkıları Hande Yener'e devredilmişti.

Hande Yener'in DMC ile yolları ayrıldı ve Ercan Saatçi kötü bir sürpriz yaparak, şirketinden ayrılan Yener adına 2001 yılında bir remix albüm çıkardı. O dönem Hande Yener, Erol Köse ile 6 albümlük bir anlaşma imzaladı. Yıllar sonra tarih tekerrür etti. Bu defa Erol Köse'nin yapım şirketinden ayrılıp Ercan Saatçi'nin Rec By Saatchi şirketine transfer olan Gülşen'e, Erol Köse yıllar önce Ercan Saatçi'nin Hande Yener'e yaptığı şeyi yaptı. Gülşen'in doğum gününde Gülşen'e ve müzik dinleyicilerine bir albüm armağan etti.

Yıllar çabuk geçti. 2002 yılında kariyerinin ikinci albümü ile Yener, 1 milyon satış rakamını devirerek pop müzikte zirveye yerleşti. Bu albümle gelen başarı 2004 çıkışlı Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor isimli albümüyle devam edecekti. Albümden gelen ilk klip Acele Etme, Hande Yener'in müzik kariyerinde bir dönüm noktasıydı. Bu başarıda imzası olan yönetmen Luca Tommassini'ydi. Bu ikili 2006 yılında da çalışmaya devam etti.

Hande Yener ne zaman ki Kemal Doğulu ile çalışmaya başladı, o zaman dengeler değişti. Kibir'le başlayan ve Romeo'yla devam eden bu süreç zamanla tahammül edilemez bir hâl aldı. 2000'lerin başında yaratılan ve usta eller tarafından pekiştirilen güçlü ve cool kadın duruşu yıkılıyor ve  cool kadın hızla kıl kadına dönüşüyordu.

Önümüzdeki günlerde çıkacak yeni albümünü bizlere Bana Anlat isimli şarkıyla tanıtan şarkıcı, bu şarkıyı yönetmen Kemal Doğulu eşliğinde kliplendirdi. Klibi izledim, izledim ve izledim...

Bir defa şu bir gerçek ki Hande Yener'i son birkaç senedir ilk kez bu kadar gerçek ve kadın görüyoruz. O enteresan, çiğ, üzerine oturmayan elbiseden biraz olsun kurtulmuş bir Yener çıkıyor karşımıza ama ne yazık ki gerçekten güzel olabilecek bir klip araklamalarla ziyan edilmiş. 2009 yılında Facebook üzerinden klip konusu yüzünden tartıştığım Yener bana "Git, o zaman Beyoncé izle." demişti. Ben Beyoncé izlemeye devam ederken Hande Yener de boş durmayıp bizim kalça güzeli Jennifer Lopez'i biraz fazla izlemiş anlaşılan o ki. Pardon, klibin yönetmeni çok izlemiş ve Hande Yener'in Lopez'in klibinden hiç haberi yok sanki.

Her dönem bir dünya yıldızının Türkiye şubesi olan Yener bu defa da anlaşılan gözüne Jennifer Lopez'i kestirmiş. Lopez'in son klibi I'm Into You ile Yener'in Bana Anlat'ı arasında benzerlikler bulmamak mümkün değil. Hafızalarımızı biraz daha zorlayacak olursak, Jennifer Lopez'in 2003 çıkışlı Jenny From The Block klibinde gizlice fotoğraflarının çekildiği türden bir sahne bu klipte de var. Ben mi çok kötü niyetliyim, yoksa Hande ve ekibi mi arakçı? Bilemedim. Bildiğim bir şey var ki Hande artık Madonna'yı oynamaya çalışmaktan vazgeçmiş gibi görünüyor. Bana da yine Beyoncé izlemek düşüyor.




BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

0 yorum

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BLOG ARŞİVİ

İLETİŞİM

info@diliminayariyok.com